Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Doktor Seçimi Nasıl Olmalı

27.06.2020
153
 • Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Doktor Seçimi Nasıl Olmalı

   

  Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Doktor Seçimi Nasıl Olmalı

  Ameliyat için hangi estetik cerrahı tercih ettiğiniz, ameliyatın ne denli başarılı olacağını belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Ameliyatın başarılı olmasındaki en önemli etken olan estetik cerrah seçimine, ülkemizde cerrahi eğitimi bulunmayan doktorların da estetik cerrahi operasyonları gerçekleştirmeye çalıştığını unutmadan önem vermek gerekir. Görüşmeniz öncesi aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

  Doktorunuzun, plastik cerrahi ihtisasını gösteren bir diplomaya sahip olması gerekir.

  Bu diploma, tıp fakültesini bitirdikten sonra plastik cerrahi asistanlığı programında “en az altı yıl” plastik cerrahi eğitimi alındığı anlamına gelmektedir. Plastik cerrahi programıyla doktorlar, yüz ve tüm bedene yapılacak cerrahi müdahalelerin nasıl yapılacağını öğrenmekte, cerrahi becerilerini ve estetik anlayışlarını da geliştirmektedir.

  Estetik cerrahınızın uzmanlığını tamamladıktan sonraki eğitimi, deneyimi, özel operasyonları yapabilirliği ve bilimselliği de estetik cerrah seçimi yaparken göz önünde bulunduracağınız etkenlerden biri olsun.

  Burun Estetiği Rinoplasti Sonrası Alınan Sonuçlar

  Burun estetiği ameliyatından sonra ani değişim beklemek, gerçekle bağdaşmayan bir beklentidir. Rinoplasti yani estetik burun ameliyatları sadece burnun düzeltilmesini ve bu sayede daha estetik konturlara sahip olmanızı sağlar, mükemmel görünmenizi değil. Estetik cerrahlarımız operasyonun mümkün olan en iyi şekilde sonuçlanması, bu sonucun da sizi mümkün olduğunca memnun etmesi için sahip olduğu deneyim ve yeteneği kullanarak, elinden gelen her şeyi yapar ancak gerisi tamamen size kalmıştır.

  Estetik burun ameliyatları hayatınızın yönünü değil, yalnızca burnunuzu düzeltir.

  Bu yüzden rinoplasti sonrası ani dönüşüm ve kusursuz bir görünüm gibi sonuçlar beklememeli, beklentilerinizi ameliyat öncesi doktorunuzla paylaşarak beklentilerinizi rasyonelleştirmelisiniz.

  Estetik burun ameliyatı, deneyimli ve cerrahi yeteneği olan estetik cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde yüksek memnuniyet sağlayan sonuçlar alınmasını sağlar. Bu yüzden ameliyat sonrası alınan sonuçların sizi mutlu etmesi için doktor seçimine de gereken özeni göstermeli, doktorunuzla istek ve beklentilerinizi açıkça paylaşmalısınız.

  Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Düşmesi

  Hastanın burun ucunun sarkık olduğu ve uzun olduğu durumlarda ameliyat sırasında uygun teknikler tatbik edilmediği durumda burun ucunun düşmesi söz konusu olabilir. Ancak tecrübeli bir plastik cerrah bu teknikleri yeterince uyguladığında burun ucunun düşmesi, sarkması söz konusu değildir.

  Bir de burun uç kısmının arkasındaki çıkıntı şiş olduğu zaman hastalar burnunun ucunun düştüğünü zanneder.

  Yine bu da bir teknik hataya bağlıdır. Burun ucu yani tip dediğimiz tam uç kısmın arkasındaki şişlik burnun ucunu aşağıya doğru sarkık gibi gösterir bir göz yanılgısı yaparak şekil bozukluğunu burun ucu düşmesi gibi algılama yaptırır. Böyle durumda burun ucunun arkasındaki şişliğin düzeltilmesi ile soruna çözüm bulunacaktır. Yine burun ucunun arkasındaki şişliğin meydana gelmesi de burun ameliyatı sırasında yeterli tekniğin uygulanmama nedeni iledir.  Burun estetiği konusunda tecrübeli bir plastik cerrah bu şekilde bir bozukluğa da meydan vermez.

  REKLAM ALANI
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.