Yok Artık! Dedirtecek İlginç Bilgiler

26.04.2020
159
 • Yok Artık! Dedirtecek İlginç Bilgiler

  Yok Artık! Dedirtecek İlginç Bilgiler

  İnsanın içinde doğuştan bulunan merak duygusu ile herkes birçok farklı alanda bilgi sahibi olmak ister. Özellikle az bilinen bilgiler kişilere daha çekici gelmektedir. Bizde sizler için, arkadaş ortamlarında anlattığınızda bilginizle herkesi şaşırtacak birbirinden ilginç bilgiler derledik, işte detaylar…

  Birçok kişi, geceleri uyku problemi yaşadığından şikâyet etmektedir. Gece uykuya dalmada zorlanma, uyuyamama gibi sorunlar uzmanlara göre, psikolojik olarak ortaya çıkıyor. Yapılan araştırmalara göre, dünya genelinde insanların %70’i uykusuzluk probleminde, “koyun saymak” yerine, geçmiş dönemlerde olan konuşmaları, tartışmaları düşünerek ve bunlara çeşitli cevaplar türeterek yatakta vakit geçiriyor.

  • Beden dili, insanın duygularını hemen dile veriyor. Örneğin; sevmediğiniz bir kişi ile karşılaştığınızda göz bebeklerinin büyüdüğü görülüyor. Üstelik aynı şey nefret beslediğiniz bir kişiye karşıda meydana geliyor.
  • İnsanın içini buz kesen soğukları ile ünlü olan İsveç’te tamamen buzdan yapılı bir otel bulunuyor. Buzdan inşa edilen bu otel, her yıl yeniden yapılıyor.
  • Sahilde büyükçe bir deniz kabuğundaki su sesini dinleyerek vakit geçirmeyen yoktur. Fakat deniz kabuğu kulağa konulduğunda duyulan o ses sanıldığı gibi deniz dalgalarının sesi değil, kulak damarlarında dolaşan kanın sesidir.
  • Türkçedeki kelimeler “ne tarafa çekersen o tarafa giden” özelliği ile biliniyor. Türkçede en fazla anlama gelen kelime ise “çıkmak” kelimesi… TDK tarafından hazırlanan sözlükte “çıkmak” kelimesinin tam 56 ayrı anlamı bulunuyor!
  • Yazı – tura atarken hiç kimseye çaktırmadan hile yapmanın bir yöntemi bulunuyor! Madeni paraların resimli yüzü, “tura” olarak adlandırılıyor. Basılan resim kabartması ağırlık yaptığı için yazı – tura atmada altta kalma ihtimali yükseliyor!
  • Not alsanız dahi unutuyorsanız, size bir tavsiyemiz var! Kaleminizin mürekkebini değiştirin. Siyah mürekkepli kalem yerine mavi mürekkepli kalem tercih edin. Yapılan araştırmalara göre, mavi renkle yazılan yazılar, siyah mürekkeple yazılanlara göre daha çok akılda kalıyor!
  REKLAM ALANI
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.