AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA

12.04.2020
240
 • AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA

  AİLE HEKİM BİLGİSİ SORGULAMA

   

  Türkiye’de aile hekimliği sistemine geçilmesiyle birlikte her kişinin aile hekimi olmuş ve bu kişiden öncelikli sağlık hizmeti alması zorunlu tutulmuştur. Kişiye en yakın sağlık ocağında bulunan aile hekimi kişilerin ihtiyaç duyduğu anlarda tedavi açısından destek sunmaktadır. Aile hekimi sistemine geçilmesinin en büyük avantajı kişilere sağlık alanında yaşadığı sorunlarda ilk müdahalenin ve ilk desteğin aile hekimi tarafından verilebilmesidir. Bu bakımdan kişilerin aile hekimini bilmesi ve sağlık sorunlarında ilk olarak aile hekimine gitmesi gerekmektedir.

   

  Aile hekimi sisteminin ardından kişilerin aile hekimin kim olduğunu öğrenebilmesi adına internet üzerinden hizmetler sunulmaya başlanmıştır. İnternet aracılığıyla sunulan hizmetler sayesinde kişiler kolay bir şekilde aile hekim bilgisini alabilmektedir. Aile hekim bilgisi sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin bu konuda e devlet hizmetlerinden yararlanması yeterli olacaktır.

   

  E devlet aracılığıyla sunulan hizmetler sayesinde kişiler yaşadığı yerde hangi aile hekiminin kendisine hizmet vereceğini öğrenecek ve böylelikle kolay bir şekilde alacağı hizmet sayesinde sağlık konusundaki sorunlarını giderebilecektir. Herhangi bir sorun yaşamadan sizler de aile hekimliğini öğrenebilir ve bu sayede kolay bir şekilde sağlık ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

   

  https://www.turkiye.gov.tr/aile-hekim-bilgisi adresi üzerinden yapacağız aile hekimi sorgulama işlemlerinde mutlaka e devlet üyeliğinizin olması gerekmektedir. E devlet üyeliği üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra sistem tarafından sunulacak bilgiyi inceleyerek aile hekiminin kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

   

  Eğer e devlet üyeliğiniz bulunmuyorsa herhangi bir şekilde e devlet üzerinden sorgulama yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. Bu tür durumlarda ise e devlet üyeliğinin alınması yeterli olacaktır. E devlet üyeliği aldıktan sonra yine aynı hizmet ekranlarından yararlanarak kolay bir şekilde Aile hekimliği bilgisini alabilirsiniz.

   

  Aile hekimi sistemine geçiş yapılması kişilerin büyük bir kolaylık yaşamasını sağlamıştır. Belirtilen sağlık avantajlardan yararlanmak adına sizler de mutlaka hekiminizin kim olduğunu öğrenmeli ve yaşadığınız sorunlarda bu aile hekiminin bulunduğu yere gitmelisiniz.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.