Altın Otu bitkisi Altın Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?

01.06.2021
74
 • Altın Otu bitkisi Altın Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?

  Altın Otu

  Zayıflama söz konusu olduğunda akla ilk gelen bitkilerin başında Altın Otu bitkisi bulunmakta. Özellikle çay olarak tüketilen bu bitkinin zayıflamanın dışında sindirim sistemi üzerinde de önemli bir rolü var. Yüzyıllardan beri doğal bir ilaç olarak kullanılan bitki bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.

  Altın Otu Bitkisinin Faydaları

  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi çay olarak tüketildiğinde sindirim sistemi üzerinde rahatlatıcı bir etkisi bulunmakta. Aynı zamanda böbrek yetmezliği gibi böbrek rahatsızlıkları yaşayanlar içinde önemli bir bitki. Ayrıca böbrek sirozu riskine karşı böbrekleri koruyan bir özelliği bulunmaktadır. Yine çay olarak tüketildiğinde vücuttaki yağı ciddi oranda düşürüyor. Bu da kilo vermek anlamına gelmekte. Yemeklerden sonra hazımsızlık çekenler ya da kabızlık sorunu yaşayanlar da Altın Otu bitkisini çay şeklinde tüketebilirler.

  Yıl için bir veya birden fazla şekilde insanların ağzın aft ve benzeri yaralar çıkabilir. Eğer düzenli olarak tüketilirse bu çay, ağız içinde oluşacak yaraları engelliyor.

  Her gün sabahları bu bitkinin çayından bir fincan tükettiğinizde gün içinde sizi tok tutacağını göreceksiniz. Çoğu zaman öğle öğünlerini boş geçmenize dahi sebep olabiliyor. Kilo vermek isteyenler herhangi bir diyet uygulamadan bu çayı tüketerek kolaylıkla kilo verebilirler.

  Altın Otu Çayı Nasıl Hazırlanır?

  Çayı hazırlamak için ihtiyacınız olan şey 4 gram altınotu bitkisi, 10 adet kuşburnu ve iki tutam ıhlamur. Bu malzemeleri iyice dövüp toz haline getirip karıştırarak kullanmak gerekiyor. Bu oranda bir malzeme için yarım litre su yeterli olacaktır. Eğer malzemeleri arttırmak isterseniz su oranını da aynı ölçüde arttırmanız gerekmekte. 10 dakika kaynatıldıktan sonra çay süzülerek içilebilecek duruma gelecektir. Bu çayı mutlaka sıcak tüketmek gibi bir durum söz konusu değil. Oda sıcaklığında saklayarak dilerseniz sabah ve akşam öğünlerinde birer fincan tüketebilirsiniz.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi