Ameliyat Öncesi Koronavirüs Kuralında Değişiklik

Ameliyat Öncesi Koronavirüs Kuralında Değişiklik

Koronavirüs ile mücadele kapsamında dünya genelinde tüm ülkeler her gün on binlerce test yapmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen test sonuçlarına göre ise yeni önlemlerin alınabildiği görülüyor. Bilindiği üzere Mart ayından beri ülkemizde koronavirüs ile etkin bir mücadele gerçekleştiriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca liderliğinde gerçekleştirilen çalışmaların başarılı olması için ise büyük bir emek gösteriliyor.

Bir süredir Türkiye Cumhuriyeti hastanelerinde gerçekleştirilmesine karar verilen cerrahi operasyonların tamamından önce hastalara koronavirüs testi yapılmaktaydı. Yeni alınan karar ile birlikte bu kuralda değişiklik meydana geldi. Özellikle yakın zaman içerisinde cerrahi operasyon geçirecek olan kişilerin bu değişikliği yakından incelemesi gerekiyor.

Ameliyat Öncesi Korona Testi Şart Mı?

Cerrahi operasyonlardan önce hangi hastalara test yapılıp yapılmayacağı bölgelere göre değişiklik gösterecek. Yeni alınan karara göre; korona görülme sıklığı yüzde 2’nin altında olan bölgelerde cerrahi işlemlerden önce koronavirüs testi istenmeyecek.

Tam tersi olarak koronavirüs testi, virüsün görülme sıklığı yüzde 2’nin üstünde olan bölgelerde ise cerrahi işlemlerden önce kişilere test yapılması gerekecek. Yapılacak olan bu testler; hem virüsün tespit edilmesi hem de yayılmamasını önlemek için son derece büyük bir önem taşıyor.

Dünya genelinde uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmelerde; virüs ile etkin bir mücadele için test sayısının büyük bir önem taşıdığı belirtiliyor. Bunun yanı sıra testlerin kimlere uygulanacağı da virüs ile mücadelenin önemli süreçleri arasında yer alıyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi