Avokado Diyeti Nasıl Yapılır

02.07.2021
46
 • Avokado Diyeti Nasıl Yapılır

  Avokado meyvesi tropikal bir meyve olduğundan dolayı uzun yıllar boyunca ülkemizde çok fazla bilinen ve kolay bulunan bir meyve olmadı. Ancak son zamanlarda teknolojinin ilerlemesi ve mesafelerin kısalmasıyla birlikte ülkemizin belli bölgelerinde yetiştirilmekte. Durum böyle olunca zayıflamak için dünyada yıllardır uygulanan bir diyet olan Avokado diyeti de ülkemizde yapılmaya başlandı.

  Avokado Diyeti Nasıl Yapılır?

  Yapılan araştırmalar avokado meyvesinin insanı tok tuttuğu sonucunu çıkarmıştır. Avokado diyeti istenildiği kadar yapılabilecek olan bir diyettir. Ancak bu yazımızda 3 günlük diyet programını vereceğiz. Unutmamak gerekir ki bu diyette su, tüketilmesi gerekli olan en önemli içecektir. Diyet boyunca her gün kahvaltıdan önce bir bardak su içmek gerekmekte.

  Diyetin birinci günü kahvaltıda yeşillik salatası ve yarım avokado tüketiyoruz. Öğle yemeğinde avokado, salatalık, kırmızı lahana ve limon suyu, akşam öğünün de ise sote tavuk ve herhangi bir sebze yemeğini tüketiyoruz. Aralarda birer bardak yeşil çay içebiliriz. İkinci gün kahvaltıda yumurta, 5 dilim avokado ve iki adet badem yiyebiliriz. Öğle yemeğinde avokado salatası ve hindistan cevizi suyu. Akşam öğününde ise avokadolu somon ve bir bardak ılık süt tüketiyoruz. Üçüncü gün sabah kahvaltısında pankek ve 2 dilim avokado, öğle yemeğinde hindistan cevizi suyu ve avokado salatası, akşam öğününde ise ıspanak, kuşkonmaz, havuç ve avokadolu tavuk göğsü tüketiyoruz.

  Tekrarlamak gerekirse Avokado diyeti boyunca sabah kahvaltısından önce bir bardak su tüketiyoruz. Ancak dileyenler her öğünden önce su içebilirler. Buradaki asıl amaç su içerek iştahın az da olsa kapanmasını sağlamaktır.

  Avokado diyeti programını diğer günler için de çeşitlendirerek uygulayabilirsiniz. Yukarıda verdiğimiz üç günlük programın hemen hemen aynı gıdalar üzerinde döndüğünü siz de fark etmişsiniz. Programınızı yaparken bu gıdaların dışına çıkmamaya özen gösteriniz.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.