Bağışıklık Güçlendiren Zencefil Nasıl Kullanılmalı?

08.05.2020
203
 • Bağışıklık Güçlendiren Zencefil Nasıl Kullanılmalı?

  Bağışıklık Güçlendiren Zencefil Nasıl Kullanılmalı?

  Koronavirüs salgını sebebiyle doktorlar tarafından sürekli olarak bağışıklık sistemlerimizin güçlü tutulması gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor. Dünya genelinde 4 milyona yaklaşan koronavirüs vakaları üzerinde yapılan çalışmalarda bağışıklık sisteminin önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Ülkemizde de bağışıklık sistemi güçlü olduğundan dolayı hiçbir semptom göstermemesine rağmen pozitif vakaların tespit edildiği bilinmektedir. Koronavirüs gibi hastalıklara karşı dirençli olmak için bağışık sisteminin güçlü tutulması hayati önem taşıyor. Bağışıklık sistemi için sıklıkla tavsiye edilen Bağışıklık Güçlendiren Zencefil Nasıl Kullanılmalı .

  Faydaları Nelerdir ve Zencefil Nasıl Kullanılmalı?

  Herhangi bir salgın durumunda birçok kişi tarafından zencefil tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Zencefil içerisinde mevcut olan antioksidanlar sayesinde vücut içerisindeki enfeksiyonları yok ediyor. Enfeksiyonlara açılan savaşın yanı sıra zencefilin hücre sağlığı için de oldukça kıymetli olmasının altı çizilmektedir.

  Bağışıklığınızı güçlendirmek amacıyla zencefili en etkili şekilde kullanmak gerekiyor. Bunun için gerekli malzemeler şu şekildedir;

  • Yarım çay kaşığı zencefil
  • 250 ml yada 1 bardak su yeterli olmaktadır.
  • 25 gram veya 1 çorba kaşığı kadar bal tavsiye ediliyor.

  Zencefil Çayı Tarifi

  Verilen malzemelerle zencefil çayını hazırlamak için gerekli işlem adımları;

  • Su kaynayıncaya kadar ısıtılmalıdır.
  • Kaynayan suya daha önce zencefilin eklenmesi gerekmektedir.
  • Zencefil eklendikten sonra suyun kaynamasına 5 dakika kadar daha izin verilmelidir.
  • Yeterince kaynadıktan sonra ocağı söndürün ve üzerini kapatın.
  • Bir süre bekleyin. Sonra zencefil tortularını süzün. İçimini kolaylaştırmak ve tat vermek amacıyla bal eklenmelidir.
  • Zencefil çayının etkili olması için mümkünse sıcak bir şekilde tüketilmesi tavsiye ediliyor.

  Diğer tüm bitkisel çaylarda olduğu gibi kişiler, sağlık durumlarına bağlı olarak farklı reaksiyonlar alabilmektedir. Bu sebepten dolayı ve sağlık açısından herhangi bir riske mahal vermemek adına zencefil çayını da tüketmeden önce mutlaka uzmanlara danışılmalıdır.

  Günümüzde uzman görüşü alınmadan tüketilen bitki çaylarından birçok kişinin fayda yerine zarar görebildiği bilinmektedir. Sizler de lütfen sağlığınız için bu uyarıları dikkate almayı unutmayınız.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.