Baş Ağrısını Doğal Yollardan Geçirmek İçin Neler Yapılmalı?

18.04.2020
253
 • Baş Ağrısını Doğal Yollardan Geçirmek İçin Neler Yapılmalı?

  Baş Ağrısını Doğal Yollardan Geçirmek İçin Neler Yapılmalı?

  Gün içerisinde sebepsiz bir şekilde başlayan baş ağrıları, günümüzü mahvetmekte ve ağır ağrı kesiciler kullanmamıza sebep olmaktadır. Ayrıca baş ağrılarınızdan kurtulmak için kullandığımız ilaçlar uzun vadede vücudumda hasarlar yaratıyor.  İlaç almak yerine, oldukça etkili doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

  Baş ağrısına sebep olan etmenler ikiye ayrılmaktadır. Bu etmenler hava değişimi ve psikolojik etmenlerdir.

  Hava değişiminden dolayı baş ağrılarının en büyük etmeni çevresel faktörlerdir. Ayrıca bunlara sebep olanlar,  sigara dumanları, fabrika dumanları ve egzoz dumanlarıdır. Ek olarak psikolojik sorunlara bağlı baş ağrılarının sebebin başında ise, yoğun stres, gerginlik, uykusuzluk, çok düşünmek gibi etmenler gelmektedir.

  Baş Ağrısını Geçirmek İçin Yapılabilecekler

  Baş ağrısı çektiğinizde uygulayabileceğiniz, en etkili yöntemler ise şunlardır;

  • Nane ve limonun baş ağrısını geçirmedeki rolü oldukça büyüktür. Yarım limon suyunu ve 3 yaprak taze naneyi  suyun içerisine koyup bir süre bekletin. Bir süre beklettikten sonra, bu karışımda bir bez ıslatıp alnınıza koyun. Alnınıza koyduğunuz bezi 15 dakika süreyle bekletin ve tekrar ıslatın. Etkisini kısa süre içerisinde göreceksiniz.
  • Yoğun Baş ağrısı hissetmeye başladığınızda, ensenize buz dolu poşet koyduktan sonra ayaklarınızı da sıcak suyun içinde bekletin. Bu ikisini aynı anda yaptığınızda, sıcak ve soğuk farkından kan akışınız düzenlenecek ve baş ağrınız azalacaktır.
  • Baş ağrısında en çok tüketmeniz gereken kuruyemiş, çiğ bademdir. İçeriğinde bulunan salisilin enzimi nedeniyle, 20 tane çiğ badem tüketmeniz baş ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.
  • Gün içerisinde tüketeceğiniz kahve, ağrının beyne ulaşmasına engel olur. Ayrıca kahvenizin içine yarım limon sıkarak kafeinin daha hızlı etki etmesini sağlayarak baş ağrınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.
  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.