Bebekler Anüssüz Doğuyor

18.04.2020
230
 • Bebekler Anüssüz Doğuyor

  Bebekler Anüssüz Doğuyor

  Yapılan araştırmalar gösteriyor ki her 5000 bebekten 1 tanesi anüssüz doğuyor. Bu gerçekten şaşırtıcı bir bilgi ve çok sayıda insan tarafından bilinmiyor. Anüsün olmaması demek bir bebeğin yaşantısına devam edemeyeceği anlamına geliyor. Peki, bu şekilde doğan bebekler için nasıl bir operasyon uygulanıyor ya da neler yapılıyor?

  Anüs ekleme gibi bir ameliyat söz konusu ve bu sayede bebeğe anüs eklenerek hayatına devam etmesi sağlanıyor. Peki, bebek normal bir şekilde yaşantısına devam edebiliyor mu? Başarılı geçen ameliyat sonrası bebekler yaşantılarına sorunsuz bir şekilde devam edebiliyor ve gerçek bir anüs gibi kullanabiliyorlar. Elbette üzücü bir durum ancak ameliyat ile birlikte bu durum ortadan kalkıyor ve sorunsuz bir yaşam onları bekliyor.

  Bu sorun birçok bebekte görülebiliyor ve ne yazık ki ilerleyen dönemlerdeki hayatını etkileyeceği için kısa sürede müdahale edilmesi gerekiyor. Bu müdahale uzmanlar tarafından en iyi şekilde yapılıyor ve basit bir operasyon ile birlikte sonuca ulaşılıyor. Hüzün, yerini büyük bir sevince bırakıyor.

   

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi