Bir Diyetisyene Danışmak Neden Önemli?

11.07.2021
37
 • Bir Diyetisyene Danışmak Neden Önemli?

  Diyet programı uygulamaya başlamadan önce hangi programın size en uygun olduğu konusunda karar vermek gerekiyor. Bunu uzman birisiyle yapmak her zaman için iyi sonuç alma oranını arttıracaktır. Bir diyetisyene danışmak diyet programına başlamadan önce sizi diyet konusunda bilgilendirip yol göstermesi açısından önemli.

  Diyetisyene Danışmak Ne Kadar Önemli?

  Uygulamak istediğiniz her diyet programı size uygun olmaz. Hatta bazı durumlarda sağlığınızı dahi riske atabilirsiniz. Hem bunun önüne geçmek hem de uygulamak istediğiniz diyet programı ile ilgili bilgi almak için diyetisyene başvurmak önem taşıyor. Diyetisyenler gerekli gördükleri durumda sizden çeşitli tahlil sonuçları isteyerek diyet programını şekillendiriyorlar. Bir başka deyişle diyetisyenler internet üzerinden öğrendiğiniz programı sizin için uygulanabilir bir hale getiriyorlar. Bu durum diyetin özelliğinden herhangi bir şey kaybetmemesine ancak size daha uygun olmasını sağlıyor.

  Pek çok insan diyetisyene para vermeyi gereksiz olarak görmekte. Ancak işin ucunda ciddi sağlık sorunları ya da başarısız bir diyet denemesi olduğunu düşünürsek bu aslında gerekli olan bir şey. Diyetisyene sadece diyete başlamadan önce değil, diyet programına devam ederken de gitmek de fayda var. Bunun sebebi ise diyetin başarılı mı yoksa başarısız mı olduğunu erken evrelerde görerek programda bazı değişiklikler yapabilmektir. Her diyet her kişi üzerinde aynı etkiyi vermez. Bu bakımdan programı diyet devam ederken esnetilebilir ya da biraz daha sıkılaştırılabilirsiniz. İşte bu noktada da diyetisyenlerin rolü son derece önemli.

  Diyetisyenler Nasıl Karar Veriyor?

  Diyetisyenler, diyet programı nasıl olursa olsun konuya bilimsel açıdan yaklaşan kişilerdir. Bu da ilk başta kişinin sağlığını gözeterek başlayan bir süreç. Ağır diyetleri yapmak sağlık açısından istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Diyetisyenler bu konuda çok çeşitli tahliller isteyerek diyetin yapılıp yapılmamasına karar verirler. Bilinen pek çok diyet programı olduğu için sizin için zararlı olabilecek bir program seçmemelisiniz. Bunun yerine size daha uygun ve sağlığınızı da riske atmayacak programları uygulamanızı önerebilirler.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.