Böbrek ağrısına ne iyi gelir

05.07.2020
399
 • Böbrek ağrısına ne iyi gelir

  Günlük hayatını etkileyecek seviyede böbrek ağrısı çeken kişilerin son zamanlarda böbrek ağrısına ne iyi gelir şeklinde araştırmalar yaptıkları görünüyor. Uzmanlar tarafından alınan bilgilerde genel olarak böbrek ağrılarının yetersiz su tüketimine bağlı olarak ortaya çıktığı belirtiliyor. Vücudun su noktasında yetersiz kalması durumunda böbreklerin çalışma rutinlerinde bozulmalar meydana gelebileceğinden dolayı dayanılmaz ağrılar ortaya çıkabiliyor. Karnın alt bölgesinde sırta yakın noktalarda görülen ağrılarda genel olarak böbreklerden şüphe ediliyor.

  Yetersiz su tüketiminin haricinde de böbrek veya diğer organlarda meydana gelebilen çeşitli hastalıklardan dolayı da böbrek ağrısı şikayeti yaşanabilir. Diğer tüm hastalıklarda olduğu gibi böbrek ağrılarında da mutlaka uzman bir doktora muayene olunması tavsiye ediliyor. Yapılan muayeneler ve gerekli görüldüğü durumda yapılan testler ile ağrının sebebi ortaya çıkarmaktadır.

  Böbrek Ağrısına Ne İyi Gelir? Su Tüketimini Artırın

  Böbrek ağrılarının büyük bir bölümü yetersiz su tüketimine bağlı olduğu için su tüketiminin artırılması tavsiye ediliyor. Çok olmamak kaydıyla limonlu su tüketiminin de rahatlatıcı etkisi olduğu ifade ediliyor. Tansiyon hastalarının ise mutlaka doktor bilgisi dahilinde limonlu su tercih etmesi gerekiyor.

  Taze Fesleğen ve Limonlu Su Tarifi

  Kaynamış bir bardak suyun içerisine bir tutam taze fesleğen ve bir yemek kaşığı kadar limon suyun eklenmesiyle ortaya çıkan karışımın içilmesinin de böbrek ağrılarını hafiflettiği ifade ediliyor.

  Az Bilinenlerden Karpuz Tohumu Çayı

  Her ne kadar birçok kişi tarafından henüz bilinmese de karpuz tohumunun ılık suyla demlenmesiyle birlikte tüketilmesi tavsiye ediliyor. Böbrek ağrılarına iyi geldiğine dair birçok yorum bulunuyor.

  Kereviz Şifası

  Kerevizin vitamin açısından son derece zengin olduğu biliniyor. Gün içerisinde kereviz suyu tüketimine bağlı olarak sindirim sistemi düzenli çalışmaya başlar. Sindirime bağlı olarak ortaya çıkan böbrek ağrılarında kereviz suyu ve karahindiba çayı tavsiye edilmektedir.

  Böbrek ağrısının başka bir ciddi hastalıktan kaynaklanma ihtimalinin bulunmasından dolayı mutlaka detaylı muayene olunması gerekiyor. Bilindiği üzere tüm hastalıklarda erken teşhis ve tedavi hayat kurtarıcı olabilmektedir. Bu sebepten dolayı ihmal etmeden doktora gidilmesi son derece büyük bir önem taşıyor.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.