Boğaz Ağrısı İçin Limon

30.04.2020
237
 • Boğaz Ağrısı İçin Limon

  Grip Nezle Ve Boğaz Ağrısı İçin Limon Nasıl Kullanılıyor?

  Bu yazımızda sizlere limondan söz ederek, limon gribe iyi gelir mi? Limon nezleye iyi gelir mi ve limon boğaz ağrısına iyi gelir mi? Gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir.

  Boğaz ağrısı için limon nasıl kullanılır, grip için limon nasıl kullanılır ve nezle için limon nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz. O halde zaman kaybetmeden, mucize meyveyi sizlere tanıtmaya başlayalım…

  Limon Gribe Nezleye İyi Gelir Mi?

  Evet, hem grip, hem de nezle için limon kullanımı gerçekleştirilebiliyor. Ancak, grip için limon nasıl kullanılıyor ve nezle için limon nasıl kullanılıyor ?

  Hastalanıp yatağa düştüğünüzde değil, grip olacağınızı, ya da nezle olacağınızı anladığınız anda, henüz daha sadece burnunuz yanar, ya da küçük küçük hapşırırken, suyunuzu ve çayınızı limon ile karıştırarak içmeye başlamalısınız.

  Bu uygulamanın size koruyucu kalkan olarak destek olacağını belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, bardağınıza aldığınız çay, ya da suyun içerisine bir kaç damla limon suyu sıkın…

  Limon Boğaz Ağrısına İyi Gelir Mi?

  Evet, limon, bal ile karıştırıldığında boğaz ağrısına iyi geliyor. Ancak çok uzun süreli bir etkisinin bulunmadığını da belirtmeliyiz. Peki, boğaz ağrısı için limon nasıl kullanılıyor? İlk olarak bir bardak suyunuzu kaynatmalı, sonrasında da içerisine limon suyu sıkarak karıştırmalısınız.

  Ardından bu suyun içerisine biraz da bal karıştırmalı ve ağzını kapatarak bir kenarda ılımasını beklemelisiniz. Sonrasında hazırladığınız bu karışımı yavaş bir şekilde içerseniz, limon suyunun, mukusları temizleyici etkisini ve balın da boğazı yumuşatmak için sarmaladığını hissedebileceksiniz.

  Biraz önce de belirttiğimiz gibi kısa süreli etki yaratacak bu uygulamanın sonrasında, geçmiş olan boğaz ağrısının yeniden gündeme gelmesini önlemek, sıcak ve soğuk tüketiminden uzak durmak sizin elinizde…

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi