Boy Uzatma Egzersizleri

12.04.2020
353
 • Boy Uzatma Egzersizleri

  Boy Uzatma Egzersizleri

  Boy Nasıl Uzar?

  Ülkemizde boy kısalığından rahatsız olan büyük bir kitle var. Dünya ortalama standartlarının altında kalan kısa gençler gün içerisinde rastladığımız her 3 insandan biri olabiliyor. Dünyada standart boy 1.75 civarı iken ülkemizde ise bu  ortalama insan boyu 1.70 in altında seyrediyor.  Bu yazımızda sizler için boy nasıl uzar sorusunun cevabını  araştırdık ve sizlere  boy uzatma tekniklerini sunuyoruz.

  Boy kısalığının en büyük sebepleri arasında yetersiz vitamin alımı ve kemik esnetici sporların yetersiz yapılması ilk sırada bulunuyor. Boy uzatan vitaminler olarak kalsiyum, protein, b1 – b2 vitaminleri kemik gelişiminde büyük önem sahibi oluyor. Tabi ki de bu vitaminleri almak çoğu zaman tek başına yeterli olmayacaktır. Takviye olarak boy uzatan spor; mesela basketbol ile kemik gelişimini ve boy uzamasını destekleyebilirsiniz.

  Vitamin alıp spor yapmadan boy uzamasını beklemek zor olacağı gibi aynı şekilde sadece spor yapıp boy uzamasını beklemekte büyük olasılıkla istediğiniz uzamaya ulaşmanızı sağlamayacaktır. Boy uzatan sporları yaptığınızda kemikler esnemeye çalışır ve vücut uyarılır. Bu zamanda sistem boy uzaması için gerekli vitaminleri kullanarak kemik gelişimini tekrardan desteklemeye başlar. Tabi bu gelişim belirli yaştan sonra uzama olarak devam etmemektedir.

   

  Boy Uzatma Egzersizleri

  En hızlı boy uzamalarını   kemik esnetme egzersizlerinde görebilirsiniz. Yoga gibi sporların öncülük ettiği boy uzatma tekniklerine  internet aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. Sizler için  aşağıda bir kaç boy uzatma egzersizini paylaştık sizde bu egzersizleri deneyerek vücudunuzu esnetebilir ve kısa vadede boy uzamasını sağlayabilirsiniz.

   

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi