Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Doktor Seçimi Nasıl Olmalı

27.06.2020
432
 • Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Doktor Seçimi Nasıl Olmalı

  Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Doktor Seçimi Nasıl Olmalı

  Ameliyat için hangi estetik cerrahı tercih ettiğiniz, ne denli başarılı olacağını belirleyen en önemli etkenlerden biridir. Ameliyatın başarılı olmasındaki en önemli etken olan estetik cerrah seçimine; ülkemizde cerrahi eğitimi bulunmayan doktorların da estetik cerrahi operasyonları gerçekleştirmeye çalıştığını unutmadan önem vermek gerekir. Görüşmeniz öncesi aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

  Doktorunuzun, plastik cerrahi ihtisasını gösteren bir diplomaya sahip olması gerekir.

  Bu diploma, tıp fakültesini bitirdikten sonra plastik cerrahi asistanlığı programında; “en az altı yıl” plastik cerrahi eğitimi alındığı anlamına gelmektedir. Plastik cerrahi programıyla doktorlar, yüz ve tüm bedene yapılacak cerrahi müdahalelerin nasıl yapılacağını öğrenmekte; cerrahi becerilerini ve estetik anlayışlarını da geliştirmektedir.

  Burun Estetiği Rinoplasti Sonrası Alınan Sonuçlar

  Burun estetiği ameliyatından sonra ani değişim beklemek, gerçekle bağdaşmayan bir beklentidir. Rinoplasti yani estetik burun ameliyatları sadece burnun düzeltilmesini. Ve bu sayede daha estetik konturlara sahip olmanızı sağlar, mükemmel görünmenizi değil. Estetik cerrahlarımız operasyonun mümkün olan en iyi şekilde sonuçlanması, bu sonucun da sizi mümkün olduğunca memnun etmesi için sahip olduğu deneyim ve yeteneği kullanarak, elinden gelen her şeyi yapar ancak gerisi tamamen size kalmıştır.

  Estetik burun ameliyatları hayatınızın yönünü değil, yalnızca burnunuzu düzeltir.

  Bu yüzden rinoplasti sonrası ani dönüşüm ve kusursuz bir görünüm gibi sonuçlar beklememeli. Beklentilerinizi ameliyat öncesi doktorunuzla paylaşarak beklentilerinizi rasyonelleştirmelisiniz.

  Estetik burun ameliyatı, deneyimli ve cerrahi yeteneği olan estetik cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde yüksek memnuniyet sağlayan sonuçlar alınmasını sağlar. Bu yüzden ameliyat sonrası alınan sonuçların sizi mutlu etmesi için doktor seçimine de gereken özeni göstermeli, doktorunuzla istek ve beklentilerinizi açıkça paylaşmalısınız.

  Burun Ameliyatı Sonrası Burun Ucu Düşmesi

  Hastanın burun ucunun sarkık olduğu ve uzun olduğu durumlarda ameliyat sırasında uygun teknikler tatbik edilmediği durumda burun ucunun düşmesi söz konusu olabilir. Ancak tecrübeli bir plastik cerrah bu teknikleri yeterince uyguladığında burun ucunun düşmesi söz konusu değildir.

  Bir de burun uç kısmının arkasındaki çıkıntı şiş olduğu zaman hastalar burnunun ucunun düştüğünü zanneder.

  Yine bu da bir teknik hataya bağlıdır. Burun ucu yani tip dediğimiz tam uç kısmın arkasındaki şişliktir. Burnun ucunu aşağıya doğru sarkık gibi gösterir. Bir göz yanılgısı yaparak şekil bozukluğunu burun ucu düşmesi gibi algılama yaptırır. Böyle durumda burun ucunun arkasındaki şişliğin düzeltilmesi ile soruna çözüm bulunacaktır. Burun estetiği konusunda tecrübeli bir plastik cerrah bu şekilde bir bozukluğa da meydan vermez.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.