Cilt Lekelerinin Giderilmesi Konusunda Yapmanız Gerekenler

13.04.2020
154
 • Cilt Lekelerinin Giderilmesi Konusunda Yapmanız Gerekenler

  Cilt Lekelerinin Giderilmesi

  Cilt lekeleri her insanda olabilecek bir durumdur. Bu lekeler belli bir nedenden dolayı oluşur ve insan vücudunda iz olarak kalır. Lekelerin oluşmasının asıl nedeni ise kadın veya erkeğin cildinde bulunan hücrelerin salgılamış oldukları pigmentin cilt de birikmesinden meydana gelmektedir. Leke denildiğinde akla ilk olarak güneş lekeleri gelir. Fakat başka sebepler de vardır. Bu lekeler güneşte fazla kalmak, sivilce gibi cilt hastalıklarının meydana getirmiş olduğu lekeler, kişinin kullandığı bazı kimyasal ilaçların cilde etkisi veya doğuştan gelen ciltteki izler insan vücudunda oluşan cilt lekelerinin nasıl oluştuğunun birincil sebeplerindendir. Bu lekeler insanın bizzat kendisinin yaptığı ve insanın etkisi olmadan kendiliğinden olan bir takım nedenlerden dolayı oluşan lekelerdir.

  Cilt lekeleri nasıl giderilir?

  Vücutta oluşan bu lekelerden her insan normal olarak şikâyetçi olur ve bu lekeden kurtulmak ister. Bunun çözümü için internet üzerinde birçok yöntem bulabilirsiniz. Bu yöntemlerin birçoğu kulaktan duyma doğru veya yanlış olabilir. Bunlardan bazıları cilt için maske, bitkisel yollarla gibi birçok yöntemi bulunur.

  Cilt lekelerinin giderilmesi Fakat her görülen yöntemi de cilt üzerine uygulamak yanlış olur. Çünkü her insanın cilt yapısı farklıdır. Bazı ciltler çok hassastır. En basit bir durumda cildi olumsuz tepkiler verebilir. Bu yüzden ciltteki oluşan leke için kişinin yapılacağı ilk şey bir dermatoloji (cilt hastalıkları) uzmanına görünmesi en doğru ve sağlıklı seçim olacaktır. Doktor kişinin cildine bakıp bazı testler uyguladıktan sonra doğru tedaviyle hastayı muayene eder.

  Bir başka yol ise doktorun onayıyla ciltte ki lekenin üzerine lazer uygulaması yapılır. Bu uygulama bilinmiş en iyi yöntemlerin başında yer alır. Fakat lazer tedavisinin yaptıracak kişi bazı oluşabilecek yan etkileri de kabul etmesi gerekir. Bu etkiler; kişi de ağrı, kaşıntı, vücutta yanma hissi gibi durumları da beraberinde getirir. Ama sonuç olarak bazı sıkıntılar çekseniz de ciltte ki lekeden kurtulmuş olacaksınız.

   

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.