Diş Fırçası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

19.04.2020
209
 • Diş Fırçası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Diş Fırçası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Bu yazımızda sizlere, diş fırçası alırken nelere dikkat etmeliyiz ve diş fırçası seçerken nelere dikkat etmeliyiz sorularının yanıtları arasında yer alan, diş fırçası seçimine ilişkin bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de diş fırçası alırken nelere dikkat etmeliyiz, ya da diş fırçası seçerken nelere dikkat etmeliyiz diyorsanız, zaman kaybetmeden diş fırçası seçimi ile ilgili bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım…

  Diş fırçası alırken nelere dikkat etmeliyiz diyor, düzenli diş fırçalıyor, ancak dişlerinizi fırçalarken, diş fırçasını dişinize, farkında olmadan çok bastırıyorsanız, diş fırçası seçimini yumuşak kıllı fırçalardan yana yapmanız gerekmektedir. Diş ve diş eti hassasiyeti olanların da yumuşak kıllı diş fırçası seçimi gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

  Eğer ki sigara, çay ve kahve kullanımını çok gerçekleştiriyor ve diş fırçası seçerken nelere dikkat etmeliyiz diyorsanız, sert kıllı diş fırçası tercih etmeniz öneriliyor.

  Ağız Yapınıza Uygun Diş Fırçası Seçmelisiniz

  Eğer ki ağız yapınız küçük ise, ağzınızın arka kısımlarına ulaşmada zorluk yaşıyorsanız, bu durumda küçük, ya da orta başlıklı diş fırçası seçimi gerçekleştirmelisiniz. Çocuklar için de küçük başlıklı diş fırçası seçimi gerçekleştirilmelidir.

  Diş fırçası sapının elden kaymayacak türden bir malzemeden yapılmış olması önemlidir. Diş fırçası kılları ise, şekille ve asimetrik olursa, dişlerin ve diş etinin daha kolay fırçalanabileceği unutulmamalıdır.

  Döner başlıklı diş fırçaları ise, özellikle, ağız hijyeni daha fazla olması gereken kişiler tarafından kullanılmalıdır. Bu fırçalar, ağızın arka kısımlarında daha kolay hareket olanağı sağlamaktadır. Ayrıca, elini rahat hareket ettiremeyen kişiler de döner başlıklı diş fırçası kullanımını gerçekleştirebilirler.

  Diş fırçası seçiminde önemli olan marka değil, fırçanın işlevidir. Ve ortalama dört ayda bir diş fırçası değiştirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Diş fırçası üzerinde bulunan mavi kıllar beyazlaşmaya başladığında, artık diş fırçasını değiştirme zamanı gelmiş demektir. Aksi halde işlevini iyi bir şekilde yerine getirmeyecektir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi