Diyet Yaparken En Çok Yapılan Yanlışlar

22.07.2021
32
 • Diyet Yaparken En Çok Yapılan Yanlışlar

  Diyet Yaparken En Çok Yapılan Yanlışlar

  Diyet yapmak kilo vermek için olmazsa olmaz bir uygulama. Zor kilo verenler için diyet süreci çok daha zahmetli bir şekilde geçiyor. Bununla birlikte sürecin zahmetli geçmesinin bir başka sebebi ise diyet yaparken yapılan yanlışlar. Bu yazımızda diyet yaparken en çok yapılan yanlışlar neler bunlara bir göz atacağız.

  Öğün Atlamamaya Özen Göstermek

  Diyet yaparken en çok yapılan yanlışlar arasında öğün atlamak geliyor. Pek çok insan az yemek yiyerek daha hızlı kilo verebileceğini düşünür. Ancak az yemek yemek kadar öğünlerinizi bir düzene oturtmak da büyük önem taşımakta. Diyet programız size her öğünde neler tüketmeniz gerektiğini açıklar ve muhtemelen herhangi bir öğünü boş geçmenizi önermez.

  Önerilen Yazı : Diyet Yaparken Sınırsız Tüketilebilen Gıdalar

  Yemekle Birlikte Sıvı Tüketmeyin

  Yemek yerken aynı zamanda sıvı tüketmek bir noktada şişkinlik hissi yaratacaktır. Ancak açlığınız hala devam edeceği için kendinizi yemek yeme konusunda durdurmanız zor olacaktır. Bu yüzden yemek tüketirken sıvı tüketmemeye, mümkünse yemekten sonra sıvı tüketmeye gayret edin.

  Yavaş Yemek Yiyin

  Tokluk hissi beyne 15 dakika gibi bir sürede ulaşmakta. Bu da aslında fiziksel olarak doymuş olsanız dahi beynin bunu algılaması arasında geçen bu 15 dakikalık sürede yemeye devam edersiniz. Bu yüzden diyet sırasında çok yavaş bir şekilde yemek tüketin.

  Diyet Programının Dışına Çıkmayın

  Bu durum diyet yapanların sıklıkla yaptıkları yanlışlardan bir tanesi. Diyet programının dışına çıkmak koca bir diyetin çöpe atılması anlamına geliyor. Bu yüzden bir kereden bir şey olmaz deyip programın amacına ters olabilecek besinler tüketmeyin. Özellikle yüksek kalorili yiyecekler kilo almanıza sebep olabilir.

  Ara Öğünlerde Meyve Tüketimi Yapın

  Ara öğünlerde meyve tüketmek diyetinize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte diyet programları ara öğünlerde meyve tüketimini destekler. Bu yüzden meyvenin dışında, ana öğünlerde tükettiğiniz gıdaların aynısı yerine meyve tüketimine ağırlık verin.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

   pendik psikoterapi