Diyetsiz Kilo Vermek – Evde Kilo Vermek

16.08.2021
35
 • Diyetsiz Kilo Vermek – Evde Kilo Vermek

  Diyet Yapmadan Kilo Verilir mi?

  Bazı diyetlerin meşakkatli olduğu bilinmekte. Buna karşın diyet yapmadan zayıflayan insanların olduğu da bilinmekte. Bu durum insanların kafasını karıştırmaya devam ederken, işin arkasın aslında neyin olduğu da merak ediliyor. O zaman insanlar boşuna mı bu zorlukları çekiyorlar?

  Diyetsiz kilo vermek elbette mümkün. Ancak en azından bir diyet programı kadar dikkat edilmesi gereken noktalar mevcut. Bunlardan en önemlisi ise beslenme planınızı tamamen değiştirmek. Ve yeni bir beslenme planı ile hayatınıza devam etmek. Şöyle bir düşünün. Gün içinde yemek yerken neleri doğru, neleri yanlış yapıyorsunuz?

  Kahvaltı Yapmak Bir Zorunluluk

  Diyet yapmadan kilo vermek istiyorsanız her sabah evden çıkmadan düzenli bir kahvaltı yapmanız gerekiyor. Bu aynı zamanda gün içinde daha az yemek tüketmek anlamına da geliyor. Öğlene kadar aç kalıp öğlen nasıl yemek yediğinizi bir düşünün. Kahvaltınızı tam, eksiksiz ve acele olmayacak şekilde yapmalısınız.

  Öğünlere Bağlı Kalmayın

  Gün içinde bilindiği gibi 3 ana öğün bulunuyor. Ancak sağlıklı bir beslenme için günlük yemek planınızı daha sık ama az yeme üzerine kurabilirsiniz. Küçük porsiyonlarla azar azar yemek kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bu sayede kan şekeri seviyeniz dengeli olur ve kendinizi aç hissetmezsiniz.

  Spor Yapın

  Beslenme alışkanlığınızı değiştirdiğiniz zaman eğer yapmıyorsanız spor yapmaya da başlamanız gerekiyor. Düzenli ve alışkanlık halini alacak olan spor metabolizmanın fonksiyonlarını arttırır ve beslenme sırasında eksik kalan noktaları tamamlar.  Bununla birlikte aşırı şekerli gıdalardan da uzak durmaya özen göstermeniz son derece önemli. Şeker kilo alma konusunda en etkili gıdalardan bir tanesidir.

  Diyetsiz Kilo Vermek

  Zayıflamayı ciddi şekilde bir dert haline getirdiyseniz tabi ki ciddi bir şekilde adım atmak gerekiyor. Bu yüzden zayıflama konusunda uzmanlaşmış kişilerden yardım almak her zaman için önem taşımakta. Buna karşın vermek istediğiniz kilolar çok sınırlı olacaksa diyetisyene gitmeden evde kilo vermek için de sizi yormayacak ve sağlığınızı tehlikeye atmayacak şekilde diyet yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kilo verme işlemi biraz daha uzun sürse de çok daha sağlıklı bir şekilde ve bünyeyi yormadan bir zayıflama gerçekleştirilir.

  Evde Tek Başına Kilo Vermek İçin Su Tüketin!

  Bu hemen hemen herkesin bildiği bir konu olmasına rağmen insanlar tarafından çok da uygulanmayan bir uygulamadır. Sebebi ise birkaç gün sonra su içmenin insanlara zor gelmeye başlamasıdır. Oysaki yanınızda, masanızın üzerinde bir tane dolu sürahi bulundurmak bu işi yapmak için büyük bir kolaylıktır. Su tüketimi sindirimi hızlandıracağı gibi boşaltım sisteminin de daha sık çalışmasına neden olacaktır.

  Eğer sabah kalktığınızda kahvaltıdan önce bir gece önceden hazırladığınız ceviz suyunu tüketir ve bunu her sabah yaparsanız gün içinde uzun saatler boyunca tok bir şekilde kalabilirsiniz. Bir bardak suyun içine bir adet cevizi koyup oda sıcaklığında sabaha kadar muhafaza etmeniz bunun için yeterli olacaktır. Suyun içindeki cevizleri de yiyebilirsiniz.

  Ara Öğün Yaratın

  Ara öğünler bazı insanlar için fazladan yemek yeme olarak algılanabiliyor. Ancak akşam üstü saatlerinde tüketeceğiniz bir elma ya da havuç ile beraber bir bardak ayran sizi tok tutmaya devam ederken, akşam yemeğinde yiyeceğiniz yemek miktarını da azaltmanıza vesile olacaktır. Ara öğünlerde meyve yerine çok fazla olmayacak şekilde kuru yemiş de tüketebilirsiniz. Burada önemli olan nokta kesinlikle tıka basa yememek olacaktır.

  Öğünlerinizde kilo aldırmayan gıdalar tüketmeye öncelik verin. Bu gıdalar kereviz, enginar, sarımsak, domates, soğan, haşlanmış yumurta, beyaz et ve yoğurt gibi gıdalardır. Yediklerinize bu şekilde dikkat eder ve gün içinde bazı şeyleri alışkanlık haline getirirseniz rahatlıkla evde tek başına kilo vermek mümkün olacaktır.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi