Doğal Kozmetik Güzelliğin En Sırrı

Doğal Kozmetik Güzelliğin En Sırrı

Gabriela Mistral’in dediği gibi, “Güzellik… Tanrı’nın evrendeki gölgesidir.”

Güzellik sadece cilt derinliğinde olmasına rağmen, bu Dünya’daki insan, hayvan veya bitki olsun herkesin güzel görünme hakkı vardır.

Herkes sağlıklı bir vücuda, ışıltılı gözlere, yumuşak saçlara ve yumuşak bir cilde sahip olmak ve böylece çekici bir kişilik olmak ister. Piyasada, baştan aşağı muhteşem görünmemizi ve dünyayı büyülememizi sağlayacak birçok ürün alıyoruz. Mevcut eğilim, insanların insan yapımı kremler, losyonlar, serumlara vb. Kıyasla doğal kozmetik kullanımına yöneldiğini gösteriyor.

Doğanın kucağında bizi güzelleştirmek ve kalabalıkta göz kamaştırıcı görünmek için çeşitli ürünler vardır. Ve evet onları küçümsememeliyiz.

Doğal Kozmetikler

Doğadan elde edilen şeylerden elde edilen kozmetiklerdir. Ya gerçek biçimlerinde kullanılabilirler ya da doğal şeylerin türevleri olabilirler. Doğa, doğal kozmetik türlerini yapmak için kullanılabilecek son sayıda ürüne sahiptir. Doğal kozmetikler, bot şirketlerinin özleridir ve kimyasal içerik ve işlemlerden arındırılmıştır. Hatta bitkisel kozmetik olarak bilinirler.

Geçmiş zamanlarda cilt tedavileri ve saç ilaçları için hatta rahatsızlıkları iyileştirmek için yalnızca doğal ürünler kullanılıyordu. Zerdeçal, neem, tusli maddeleri tüm güzellik bakımlarında kullanıldı. Sonra, insan yapımı ürünlere olan güvenilirliğin arttığı bir zaman geldi. Ayrıca giderek üne kavuşan her türlü krem, losyon, saç yağları kullanılmaya başlandı. İnsanlar gün geçtikçe bu kimyasal bazlı ürünlerin tehlikelerinin farkına varıyorlar. Bu kozmetik ürünleri insanlara cilt alerjileri, şişlik, kaşıntı vb. Gibi birçok sorun yaratmışlardır. Uzmanlar petrol içeren ürünlerin cilt kanserine neden olabileceğini bile iddia etmişlerdir. Ve evet onlar da pahalıdır.

Önerilen Yazı : Vücuttaki Toksinleri Atmak İçin Neler Yapılabilir?

Pek çok dezavantajla birlikte insanlar tekrar doğal ürünlere geçtiler. Sunulan çok çeşitli doğal ürünler var ve bunları gereksinimlerimize göre seçebiliriz. Piyasada saç paketleri, saç yağı, şampuanlar, saç kremleri, yüz maskeleri, kremler, kese, nemlendiriciler, vücut yağları, ayak kremleri, masaj kremleri, yaşlanmayı geciktirici kremler vb. Şeklinde doğal ürünler mevcuttur. Bu doğal ürünler bizi güzelleştirirken bize zarar da vermezler.

Piyasada kullanılan ve temin edilebilen binlerce doğal ürün veya bitki özü var. Bunlardan birkaç tanesinden bahsediyorum, aramızda popüler. Başlamak için mutfağınızı dolaşın; yoğurt, süt kreması, yumurta, bal, meyve ve sebze özleri gibi hiçbir yan etkisi olmadan doğal bir ışıltı veren pek çok şey bulacaksınız. Diğerleri Aloe Vera, Kalamin, Calendula Yağı, Kil, Kakao Tozu, Gliserin, Jojoba yağı, Buğday Tohumu Yağı ve çok daha fazlasıdır. Hepsinin farklı zenginleştirici nitelikleri ve işlevleri vardır, ancak cildinize tonlu ve rahat bir görünüm vermenin ortak bir yönü vardır.

Her yerde geniş çeşitleri bulunan bu ürünler kendilerine bir isim kazandırmıştır. Tüm dünyada doğal ürünleri kullanarak bakın ürünleri yapan markalar vardır. Bunlardan bazıları Lotus Herbals, Oriflame, Avon, Herbalife, Body Shop gibi markalardır. Bunların doğal ürünler kullandığı ürünleri kullanabileceğiniz gibi yukarıda sayılan ürünlerden kendi bakım ürünlerinizi kendiniz de yapabilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

    pendik psikoterapi