Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Analizleri Korkutuyor

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Analizleri Korkutuyor

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Analizleri

Aralık ayı itibariyle Çin’in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan. Ve kısa sürede dünyayı saran koronavirüs ile mücadele devam ediyor. Ülkeler salgına karşın hem sağlık alanında hem de ekonomik anlamda yeni düzenlemeler oluşturuluyor. 2 -3 ay gibi bir süre birçok ülkede karantina uygulanması sebebiyle ekonomi durma noktasına geldi. Ekonomiyi yeniden canlandırmak için yasakların kademeli bir şekilde kaldırılmaya başlandığı ise dikkatlerden kaçmıyor.

Dünya Sağlık Örgütü koronavirüs konusunda tam da bu noktada şok edici bir uyarıda bulundu. Ayrıca Dünya genelinde koronavirüs salgınının hafiflediği düşünülse de; her yeni gün vaka sayılarında rekor kırıldığının altı çiziliyor. Sağlık Örgütü yapılan açıklamalarda sadece bir günde 183 binden fazla yeni vakanın bildirildiğine dikkat çekilmektedir. Çünkü her gün hastalığın büyük bir hızla yayılmasına rağmen önlemlerin hafifletilmesinden dolayı sürekli olarak uyarılar yapılıyor.

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Analizleri Korkutuyor

Örgüt içerisinde ileri gelen isimlerin açıklamalarında koronavirüs pandemisinde zirvenin henüz görülmediği belirtiliyor. Önlemlerin hızlı bir şekilde kaldırılması neticesinde de ikinci dalganın geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Henüz zirvenin görünmediğinin ifade edilmesi insanlar arasında tedirginlik yaratmaya devam ediyor.

Sıklıkla ölüm oranlarının düşmesinin arkasında virüsün etkisini kaybetmeye başladığı iddiaları yer alıyor. Uzmanlar tarafından konuya dair yapılan değerlendirmelerde şuan için böyle bir klinik sonuca ulaşılmadığı net bir şekilde ifade ediliyor. Dünya genelinde birçok laboratuvarın bu konuda çalışma gerçekleştirdiği ise belirtilmektedir.

Sağlık Sistemlerinin Çökmemesi Gerekiyor

Afrika kıtasında hastalığın yayılması durumunda son derece yıkıcı bir etkisi olacağının altı çiziliyor. Çünkü Türkiye gibi sağlık sistemi güçlü ülkelerde tedavi imkanı rahatlıkla bulunabilirken, Afrika ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda sağlık sistemi yer almıyor.

Hastalık sürecinde sağlık sisteminin güçlü kalması son derece büyük bir önem taşıyor. Birçok ülkede vaka ve ölüm sayılarının büyük bir hızla artmasının arkasında yetersizlik yer alıyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi