Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Yapılır Elma Sirkesi Zayıflatırmı

07.09.2021
22
 • Elma Sirkesi Diyeti Nasıl Yapılır Elma Sirkesi Zayıflatırmı

  Elma Sirkesi İçerek Zayıflamak Mümkün mü?

  Nispeten daha dayanıklı olan elma sirkesi aynı zamanda pek çok derde de deva olarak bilinen bir sirke türü. Özellikle detoks yapmak isteyenler için son derece uygun gıdalardan bir tanesi. Peki elma sirkesinin zayıflama üzerinde herhangi bir etkisi bulunuyor mu? Zayıflamak için elma sirkesini kullanmak mümkün mi?

  Uzun yıllardan beri elma sirkesinin gerçek bir şifa kaynağı olduğu bilinmekte. Son zamanlarda ise bu sirkenin zayıflatıcı bir özelliğinin de olduğu bilim adamları tarafından ortaya çıkarılmış durumda. Özellikle vücutta bulunan fazla yağları yakması uzun vadede gerçekten bir kilo kaybını sağlıyor. Sert olmasından dolayı sabah kalkınca kahvaltıdan önce suyla karıştırıp tüketmek gün içinde daha zinde olunması sağlamakta. Aynı zamanda gün içinde uzun saatler boyunca tok kalınmasını da sağlıyor.

  Elma Sirkesi Metabolizmayı Hızlandırıyor

  Sabah tüketildiğinde metabolizmanın daha hızlı çalışmasına sebep olduğu için kilo vermek de kolaylaşıyor. Bununla birlikte vücuttaki toksinlerin dışarı atılması için de uygulanabilecek en kolay yöntemlerden bir tanesi sabahları sirke suyu içmektir. Yine gün içinde kan şekerinizin düşmesine engel olur. Pek çok kişi kan şekeri düşünce bunu dengeye getirmek için şekerli çeşitli abur cubur yeme ihtiyacı duyarlar. Bu hiç sağlıklı olmayan bir davranıştır. Yine bunun önüne geçmek için elma sirkesi tüketmek mantıklı olacaktır.

  1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 bardak ılık suyu karıştırıp sabahları kahvaltıdan en az yarım saat önce tüketmek zayıflamak için önemli bir formüldür. Bu formülü gün içinde 3 defayı geçmeyecek şekilde yapabilirsiniz. Ancak zayıflama ile ilgili konularda herhangi bir formül denemeden önce elbette doktorunuza danışmak yerince olacaktır. Bu şekilde formül içinde bulunan gıdaların sizin için herhangi bir sorun teşkil edip etmeyeceğinin de teyidini alabilirsiniz.

  Diyetisyenler, elma sirkesi diyetinin/kürünün tek başına sağlıklı bir zayıflama sağlamayacağını belirtiyorlar. Elma sirkesinin etkisini gösterebilmesi için düzenli, dengeli ve sağlıklı bir beslenme ile egzersizlere ihtiyaç duyuluyor.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi