En Sık Karşılaşılan Sağlık Problemleri

13.04.2020
261
 • En Sık Karşılaşılan Sağlık Problemleri

  En Sık Karşılaşılan Sağlık Problemleri

  Yaz ve kış aylarında en sık karşılaşılan sağlık problemleri arasında vücut ağrıları, ateş, öksürük burun tıkanıklığı, çatlak topuklar, koltuk altı ağır kokuları ve böcek ısırıkları gelmektedir. Bu sağlık sorunlarına kısa yoldan nasıl çözüm bulunabilir sorusunun cevabını makalemizi okumaya devam ederek öğrenebilirsiniz.

  Vücut Ağrılarına Ne İyi Gelir

  Hepimiz zaman zaman vücut ağrıları çekeriz. Ciddi bir kronik hastalığımız yoksa en güzel ağrı dindirici pratik yollarından biri olan sıcak pirinç presi uygulayarak ağrıları dindirmek mümkündür. Bir tülbent ya da yazmanın içine bir miktar ısıtılmış pirinci ekleyerek ağrılı yerlere preslediğimizde ağrının çok çabuk geçtiğini görebiliriz.

  Ateş Yükselirse Ne Yapmak Gerekir

  Ateş için yapılacaklar ise bilinen şeylerdir, su ve limon karışımını boyun yüz ve koltuk altına uyguladığımızda ateşin çabucak indiğini görebiliriz. Ateşli durumda iken mutlaka bol su tüketmeliyiz. Hava soğuksa terli dışarı çıkmamalıyız.

  Öksürük için ise alınacak en iyi tedbir zencefil içmektir. Papatya çayı yeşil çay, ıhlamur ve nane limon karışımı çay içerseniz öksürüğünüz kesilebilir.

  Burun Tıkanıklığına Ne İyi Gelir

  Burun tıkanıklığı büyük ihtimalle soğuk algınlığı nedeni ile oluşur ki bunun da doğal ilacı nane limon kabuğu ve zencefil karışımına bir aspirin katarak içmektir bu yöntemi sadece hiçbir hastalığı olmayan insanlar uygulayabilir. Çatlak topuklar için yapılacak en iyi şey, topuk çatlaklarına püre haline getirilmiş papaya meyvesi sürmek ve 30 dakika ayakları dinlendirmektir. Daha sonra ölü deri hücrelerini törpüleyebilirsiniz.

  Koltuk Altı Kokusuna Basit Çözümler

  Koltuk altı kokuları ise çekilmezdir, koltuk altı kokularına en iyi çözüm (eğer kronik bir hastalık söz konusu değilse) ıslak bir bezi elma sirkesine batırarak koltuk altına uygulamak olacaktır. Haşerelerin ısırıkları da özellikle yaz aylarında çok görülür.

  Böcek Isırıklarına Basit Çözümler

  Böcek ısırıkları için bir işlem yapmadan önce ısıran böceğin cinsi bilinmelidir. Bu bir akrep ise derhal hastanenin yolunu tutmak gerekir ama böcek zehirli değilse kaşıntı ve kızarıklığı azaltmak için muz kabuğu ile ısırılan yeri ovalamak gerekir.

   

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.