Gebelikte Bel Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

28.04.2020
177
 • Gebelikte Bel Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

  Gebelikte Bel Ağrısı Normal Mi? Gebelikte Bel Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

  Bu yazımızda sizler için, gebelikte bel ağrısı hakkındaki bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Gebelikte bel ağrısı normal mi ve gebelikte bel ağrısı neden olur gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabileceksiniz. O halde, zaman kaybetmeden gebelikte bel ağrısı hakkında bilgilerimizi almaya başlayalım, gebelikte bel ağrısı neden olur öğrenelim ve görelim, acaba gebelikte bel ağrısı normal mi?

  Gebelikte Bel Ağrısı Neden Olur?

  Gebe olan anne adayının eklemleri arasında açılmalar meydana geldiğini belirterek bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım. Anne adaylarının eklemlerinin çevresinde bulunan bağların esnemesi de yine, gebelik sırasında meydana gelen bir durumdur. Ve tüm bu durumlar nedeni ile belde bir içe dönüklük söz konusu olabilir. Bu bilgiler de aslında bize, gebelikte bel ağrısı normal mi sorusunun yanıtının, normal şeklinde verilmesi gerektiği sonucunu işaret etmektedir.

  Gebelikte bel ağrısının nedenleri sadece belirtmiş olduğumuz unsurlarla da sınırlı değildir. Anne adayının, gebelik süreci ilerledikçe karnının büyümesi, vücut ağırlığının artması, kilo alımı gibi tüm etkenler, anne adayında bir duruş bozukluğuna neden olmaktadır. Ve bu da gebelikte bel ağrısının nedenleri arasında yer almaktadır. Stres de gebelikte bel ağrısına sebebiyet verebiliyor.

  Şu ana kadar saymış olduğumuz bütün unsurlar bize, gebelikte bel ağrısı normal mi sorusunun yanıtının normal olduğunu düşündürdü. Ancak, zaman zaman, özellikle de bel ağrısı çok şiddetli ise, durum normal olmayabiliyor. En azından gebelik ile alakası bulunmayabiliyr. Bu nedenle, eğer çok şiddetli ve uzun süren bel ağrıları söz konusu ise, mutlaka doktora gitmek gerekir. Kas spazmı, bel fıtığı, ya da travmalar bel ağrısının sebebi olabilirler.

  Gebelikte bel ağrısı genellikle gebeliğin beşinci ayı itibari ile başlamaktadır. Ama bu demek değildir ki daha öncesinde de başlamaz. Ancak zaman ilerledikçe şiddetini arttıran gebelikte bel ağrısı, gebeliğin sonuna kadar da devam edebilmektedir…

  Gebelikte Bel Ağrısı Normal Mi? Gebelikte Bel Ağrısının Nedenleri Nelerdir?

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  ETİKETLER: , ,
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.