Göbek Eritme Yöntemleri: Karın Düzleştirme Yolları

08.04.2020
236
 • Göbek Eritme Yöntemleri: Karın Düzleştirme Yolları

  Karın Düzleştirme Yolları

  Göbek Eritme Yöntemleri

  Göbek eritme yöntemleri Karın bölgesindeki fazla yağlar estetik açıdan oldukça rahatsız edicidir. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için belirli diyet ve egzersiz programları uygulayabilirsiniz. Ancak karın bölgesindeki yağlardan diyet ve egzersiz yapmadan da kurtulabilirsiniz. Göbeği eritmek için yapılması gerekenler: Göbek eritmenin yolları:

  Hobiler

  – Göbek bölgesindeki yağların eritilmesi için hobilere zaman ayırabilirsiniz. Özellikle gece bir uğraş bulunması yemek yeme ihtiyacını unutturmaya yardımcı olacaktır.

  Uyku düzeni

  – Göbek eritmek için uyku düzenine de dikkat edilmelidir. Uykusuzluk kilo alınmasına neden olur. – Her gün 7 ila 8 saat uyumak önerilen miktardır. Ayrıca aynı saatlerde uyumalı ve aynı saatlerde kalkmalısınız. Yani bir uyku düzeniniz olmalı.

  Sağlıklı Gıda Tüketimi

  – Karın bölgesindeki yağları eritmek için beslenme düzeninde bazı değişiklikler yapılmalıdır. Her gün düzenli olarak 3 litre suyun yanı sıra yağ yakan bitkisel çaylar da tüketilebilirsiniz. Ayrıca taze sebzeve meyve ağırlıklı bir plan oluşturulmalıdır. – Ispanak, marul, brüksel lahanası ya da roka gibi yeşil sebzelerin yanı sıra elma, armut, çilek ve karpuz gibi meyveler de beslenme düzenine mutlaka eklenmelidir. Önerilen Yazı : Bahar Diyeti İle Kışın Alınan Kilolar Nasıl Geri Verilir 

  Yemek yenen ortam

  – Televizyon karşısında ya da uzanırken yemek yenmemelidir. Bu şekilde metabolizma her an yemek yemeye alışır. Sadece yemek saatlerinde masada yemek yenmesi, gün boyunca yemek yeme isteğinin azaltılmasına yardımcı olacaktır.

  Salata Tüketimi

  – Gün içerisinde öğle yemeğinde ya da ara öğünlerde salata tüketebilirsiniz. Özellikle yeşillik salatası kilo verme sürecini olumlu etkiler. Ancak salata soru olarak az miktarda zeytinyağı ile limon suyu ya da sirke kullanılmalıdır. Bunun dışındaki malzemeler kullanılmamalıdır.

  Stresin Azaltılması

  – Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek için anksiyete, stres ve panik atak gibi durumların kontrol altına alınması gerekir. Bu tür durumların azaltılması için yoga ve meditasyon ile nefes egzersizleri düzenli olarak yapabilirsiniz.

  Bol Su Tüketimi

  – Sağlıklı kilo vermek için en önemli noktalardan biri de su tüketimine dikkat edilmesidir. Her gün düzenli olarak 10 bardak su içilmelidir. Su tüketim vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını hızlandırırken aynı zamanda yağların da daha hızlı yakılmasını sağlar.

  Gazlı İçeceklerden Kaçınmak

  – Gazlı ve asitli içecekler yüksek miktarda şeker içerir. Bu nedenle bu tür içecekler kesinlikle tüketilmemelidir. Daha çok su, bitki çayları ve sebze suları tüketilmelidir. Özellikle anason, papatya ya da rezene çayı her gün 3 bardak kadar tüketilebilirsiniz. Yeşil çay da önerilen çaylar arasındadır. Tüm bu önerilere uyulması diyet ve egzersiz yapılmadan karın bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı olacaktır. Ancak eğer karın bölgesinde çok yoğun bir yağlanma varsa ya da vücudun genelinde kilo sorunu yaşanıyorsa diyet ve egzersiz programlarının uygulanması şarttır. Karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için kişiye uygun bir diyet programına ihtiyaç duyulur. Bu nedenle bir diyetisyene başvurulmalıdır. Karın bölgesindeki kasları çalıştıran egzersizlerin özellikle yapılması önerilir. Yüzme ve bisiklet egzersizlerinin yanı sıra mekik gibi aerobik egzersizleri de uygulanabilir. Kilo verme sürecinde genellikle sebze ve meyve içeren besinlerin tüketilmesi gerekir. Ayrıca su ve sıvı alımı mutlaka artırılmalıdır. Stres kilo vermeyi önleyen temel etkenlerden biridir. Bu nedenle stresin de azaltılması gerekir. Stresin kontrol altına alınması için yoga ve meditasyonun yanı sıra hobilere de zaman ayrılabilir. Kilo verme süreci sabır gerektiren bir süreçtir. Özellikle karın yağları gibi bölgesel yağlanma sorununda bir diyetisyen ve bir spor danışması ile mutlaka görüşülmesi önerilir. Göbek eritme yöntemleri yazımız buraya kadardı diğer makalelere göz atmayı unutmayın.
  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.