Gribe ne iyi gelir? Grip nasıl geçer, belirtileri ve gripten kurtulmanın yolları nelerdir?

16.11.2020
364
 • Gribe ne iyi gelir? Grip nasıl geçer, belirtileri ve gripten kurtulmanın yolları nelerdir?

  Nezle ve Grip Nasıl Çabuk Geçer?

  Covid – 19 un etkisinin hâlâ geçmediği dönemlerdeyiz. Buda daha az hastaneye gitmemizin gerektiği gerçeklerde biri aslında. Çünkü virüsün en etkili olduğu bölgeler genel olarak hastaneler olabiliyor. Birde salgının belirtilerinin nezle veya griple çok benzer özellikleri vardır. Bunlardan da kısaca bahsedeceğiz. Bu nedenle ufak nezle veya grip gibi hastalıklarımızda hastaneye gittiğimizde salgın şüphesiyle türlü testlere maruz kalabiliyoruz. Bu nedenle grip ve nezlemizi ilk önce evde geçirmenin yollarını aramak daha faydalı olabilir. Bununla birlikte birbirine çok benzeyen belirtiler sizde de mevcutsa önce evde kendinizi izole etmeniz ve evde ortak herhangi bir şey kullanmamalısınız. Bununla birlikte ilk doktor başvurunuz aile hekiminiz olmalıdır. Burada gribinizin çabuk geçmesini sağlayacak kış çayından bahsetmek istiyorum.

  Kış Çayı  Tarifi

  Bahsedeceğimiz çayı açık söylemek gerekirse her zaman yapıyor ve faydasını görüyorum. İçerisindeki vitamin deposu besinler sayesinde bağışıklığınız kuvvetlenecek ve hastalığınızı çabuk atlatmanıza neden olacaktır. Bu nedenle bu mucizevi çay salgın döneminde de tam bir şifa kaynağı diyebiliriz. Kış çayı için gereken malzemelerimiz;

  • Bir adet soğan
  • 1 adet portakal
  • 1 adet elma
  • 1 adet limon
  • 1 adet ayva
  • Doğranmış bir yemek kaşığı kadar zencefil
  • Bir adet tarçın kabuğu

  Göründüğü gibi tam bir besin deposu. Soğan konusunda kokusu sizi tedirgin etmesin. Pişme esnasında koksa da diğer malzemeler onun bastırdığından tadında hissetmeyeceksiniz. Burada bütün malzemelerimizi bir demliğin altına, her birini dörde bölerek yerleştirelim ve üzerini hafif geçecek kadar su dökelim. İlk kaynamadan sonra yarım saat kadar kısık ateşte pişirelim ve yatmadan önce için uyuyalım. Taylot etkisi yapacak olan bu karışım sizi terletecek ve sabaha daha rahatlamış kalkacaksınız.

  Covid- 19 ile Nezle, Grip Belirtileri Arasındaki Farklar Nezlede genelde burun akıntısı ve yorgunluk olur. Yüksek ateş olmaz ve bir kaç güne iyileşirsiniz. Grip daha fazla etkisini gösterir. Örneğin ateş olabilir ve solunum sıkıntısı çekilebilir. Eklem ve kas ağrıları görülür. Uzun sürebilir paçavra hastalığı da denir. Ancak akciğere inmediğinden zatürreye neden olmaz. Kuru öksürük olabilir. Aslında Covid- 19 la ayni belirtilerle başlar ancak aralarındaki en önemli fark Covid’ in çok hızlı akciğere iniyor olmasıdır. Bundan dolayı en belirgin özelliği balgam yapması ve zatürreye neden olmasıdır. Bu durumda her iki ciğerimizi de etkilediği bilinir ve hastaneye yatırılır.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.