Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Yapılmalı?

22.07.2021
12
 • Güneş Gözlüğü Seçimi Nasıl Yapılmalı?

  Güneş Gözlüğü Seçimi

  Eski dönemlerde güneş gözlüğü sadece yaz aylarında kullanılan ve insanların gözlerini zararlı güneş ışınlarından koruyan bir araçtı. Ancak artık günümüzde insanlar güneş gözlüğünü bir aksesuar olarak kullandıkları için tüm mevsimlerde takabiliyorlar. Güneş gözlüğü seçimi yaparken sağlığınızı ön planda bulundurmak büyük önem taşıyor. Özellikle ucuz güneş gözlükleri göz sağlığını tehlikeye atmaya eskiye oranla çok daha fazla şekilde devam ediyor.

  Numarasız Güneş Gözlükleri

  Eğer herhangi bir göz bozukluğunuz yoksa güneş gözlüğünüzü göz doktorunuzdan alacağınız numara ile satın alabilirsiniz. Pek çok gözlükçü doktordan alınan numaralara göre cam kestirip güneş gözlüğüne takabiliyor. Ancak işin bir diğer boyutu da işportada satılan ucuz gözlüklerin numaralı olma ihtimallerinin bulunduğu. Her ne kadar bu gözlüklerin camları plastik olsa da bir numara içermekte ve bu numara kişinin sağlam gözlerinin de bozulmasına yol açmakta.

  Önerilen Yazı : Göz Yorgunluğu Nedir, Doğal Çözüm Önerileri

  Markalı Güneş Gözlükleri

  Güneş gözlüğü seçimi yaparken pek çok kişi markayı öncelikli olarak göz önünde bulunduruyor. Bu bir bakıma doğru. Çünkü dünyaca ünlü gözlük markaları birinci olarak kişi sağlığını göz önünde bulunduran gözlükler üretiyorlar. Elbette burada gözlüğün taklit ya da replika olmamasına dikkat etmek gerek. Markalı gözlükler bu yüzden göz dostu olarak biliniyorlar. Bir başka deyişle verdiğiniz paranın hakkını da almış oluyorsunuz.

  Gözlükten Anlayan Biriyle Birlikte Gözlük Alın

  Güneş gözlüğü seçimi yaparken gözlük almaya mutlaka gözlüklerden anlayan bir kişiyle birlikte gidin. Bu kişi gözlüğün size ne kadar yakışıp yakışmadığının yanında bir de fiyatının gözlük için pahalı mı yoksa uygun mu olduğunu da söyleyebilecek bilgiye sahip olacaktır. Markalı gözlükler genellikle yüksek kar marjları ile satılırlar. Bu yüzden gözlük satın alırken kesinlikle pazarlık edip orta bir yol bulmaya çalışın.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.