Hepatit B İçin Bitkisel Kür Tavsiyesi

03.05.2020
258
 • Hepatit B İçin Bitkisel Kür Tavsiyesi

  Hepatit B İçin Bitkisel Kür Tavsiyesi

  Hepa karaciğer demektir, Hepatit B de karaciğere yerleşen virüsün adıdır. Bu virüs karaciğer hücrelerinde iltihaplanmaya neden oluyor.

  Hepatit B nasıl bulaşır?

  Tabii ki bağışıklık sisteminiz zayıfsa yerleşme şansı daha kolay. Gider orada durur. Yerleşir oraya, bağışıklık sisteminiz güçlüdür. Buna ne dersiniz Hepatit B pozitif. Yani Hepatit B taşıyıcısı ama herhangi bir enfeksiyon yok, iltihaplanma yok. Yani virüs aktif hale gelmemiş, çoğalmıyor. Çoğalmadığını nerden anlıyoruz kanda viral yük normal(negatif) , virüsün sayısına bakılıyor.

  Ama karaciğerde Hepatit B virüsü var, 20 yıl kardeş kardeş yaşıyorlar. Ne karaciğere zarar veriyor, bunlara taşıyıcı deniyor. Yalnız doktora gittiğinizde hepatit b testi yaptırdığınızda, Hepatit B taşıyıcısı iseniz mutlak surette bütün aile bireyleri aşılanacak. Çünkü Hepatit B bulaşıcıdır. Taşıyıcı olandan bulaşıyor.

  “Benim aşım var artık bana bir şey olmaz” diyenler de aldanır, bu da yanlış.

  En geç 2 yılda bir (normali 1 yılda bir) aşının devam ettiğin immünite bağışıklık kazanmış olduğunun devamı var mı yok mu kontrol ettirecekler. Hepatit B pozitif çıkar anti–HBs dolayısıyla vücutta antikoru vardır, yani koruyuculuğu devam ediyor demektir. Bu önemlidir ve karaciğer enzimlerine bakarlar. Karaciğer Fonksiyon Testleri ( AST, ALT, GGT, ALP) bunlar yükselmişse o zaman bu aktif halde demektir. Doktor biyopsi yapacağım der yani parça alacaktır. Fibrotik yapı başlamış demektir. Fibrozdan sonra siroz veya karaciğer kanserine de sebebiyet verebiliyor. Bunun için lütfen bu olayı ciddiye alın. Çok insan var Hepatit B veya Hepatit C olduğunu bile bilmiyor. Tesadüfen bir şey oluyor da kan veriyor, o zaman ortaya çıkıyor. İşte onun için mutlak surette Hepatit B taşıyıcısı olanlarda aile bireylerinin aşılanması lazım.

  Virüs yerleştikten sonra karaciğerimize nasıl ki her an taarruz yapabilirse bizde her an tedbirli olmak zorundayız.

  Onun için ne yapacaksınız? Yılda 1 defa doktora gidip kontrol olacaksınız. Yani kan değerlerinize bakılacak. Kanda viral yük var mı negatif mi pozitif mi. Karaciğer enzimlerinize baktırırsınız bir de şunu belirteyim günümüzde karaciğer yağlanması insanlarda çok fazla. Karaciğer yağlanmasının kökünü kazımanız lazım. Çünkü karaciğer yağlanması Hepatit hastalığının şiddetinin artmasına ne oluyor.

  Hepatit B’ye Karşı Lavanta Kürü

  Kaynayan 1 su bardağı suya, 1 tatlı kaşığı lavanta bitkisinden ilave edip, 15 dk. Kaynatınız. Sıcakken süzünüz. 15 gün boyunca akşam yemeklerinden 2 saat sonra ılık olarak 1 çay bardağı içiniz. Hiçbir katkı maddesi ilave etmeyiniz.

  Hepatit B’ya Karşı Kibrit Otu Kürü

  Kaynayan 1 su bardağı suyun içerisine 1 tatlı kaşığı kibrit otu atınız. 5dk. Sonra süzünüz. Ilıyınca akşam yemeğinden en erken 2 saat sonra içiniz. Taze olarak hazırlanmalıdır. Katkı maddesi ilave etmeyiniz.

  Lavantanın çiçekleri karaciğerin rengine benzer. Mor renklidir. Karaciğer kan renginde değildir. Biraz morumsu bir rengi vardır. Enteresandır ki lavanta çiçeğiyle aynı renktir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.