Hızlı Kilo Vermek İsteyenler İçin “Şok Diyet”

09.04.2020
165
 • Hızlı Kilo Vermek İsteyenler İçin “Şok Diyet”

  Başlıklar

  Şok Diyet

  Şok Diyet Nedir?

  Kısa sürede hızlı kilo vermek anlamına gelir. Şok diyet özellikle de düğün öncesi hızlı kilo vermek isteyen kişiler tarafından tercih edilmekte. Veya deniz mevsimi öncesi kış döneminde aldığı kilolardan hızlıca kurtulmak isteyen kişiler yapar. Bu diyetlerin temel prensipleri kısa sürede fazla kilo vermek olduğu için şok diyet olarak isimlendirilmektedir. Ancak isminden de anlaşılacağı üzere bu diyetler vücuda kelimenin tam anlamı ile şok yaşatmaktadır. Ve ölüme bile neden olabilecek rahatsızlıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Önerilen Yazı : Diyet Sırasında Yapılan Hatalar 

  Şok Diyetlerle Kilo Verme

  Şok diyetlerle kilo vermek mümkün olsa da verilen kilonun geri alınması da bir olanaktır. Özellikle de diyeti bıraktığı anda eski beslenme düzenine geri dönen kişiler verdikleri kilodan çok daha fazlasını büyük bir hızla geri almaktadır. Bunun ana nedeni şok diyet esnasında vücudun kas kütlesinin son derece hızlı bir şekilde erimesi ve zayıflayan kas kütlesi ile beraber kilo alımının daha da kolaylaşmasıdır.

  Şok Diyetlerin Zararı

  Şok diyetlerin vücuda verdiği en büyük zarar kesinlikle bağışıklık sistemini zayıflatmasıdır. Zayıflayan bağışıklık sistemi nedeniyle vücutta yer alan hastalıkların ortaya çıkma riski artar. Ve kanser başta olmak üzere ölüme neden olabilecek pek çok hastalığa sebep olur. Bu nedenle kilo vermek isteyen kişilerin amacı hızlı kilo vermek olmamalı. Her zaman için sağlıklı kilo vermek olmalıdır. Yine amaç diyet yapmak değil sağlıklı beslenme düzenini benimsemek olmalıdır. Bu şekilde yapılan diyetlerde hem daha sağlıklı kilo vermek hem de verilen kiloyu korumak mümkün olmaktadır. Aksi halde bilinçsiz yapılan diyetlere bağlı olarak hem sağlığınız riske girecek hem de sürekli olarak kilo almaya devam edeceğiniz için psikolojiniz bozulacaktır.
  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi