İlaç Kullanmadan Sivilcelerden Kurtulmak

05.08.2021
42
 • İlaç Kullanmadan Sivilcelerden Kurtulmak

  İlaç Kullanmadan Sivilce Nasıl Geçer?

  Sivilce nasıl geçer diye araştırırsanız çoğu blogda doğal olmayan yöntemlerden bahsedildiğini göreceksiniz. Bu yazıda doğal bir yöntem ile sivilcelerden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağım.

  Genellikle ergenlik dönemiyle ilişkilendirilen sivilceler aslında her yaş grubunda görülür. Elbette alerji derecesinde ve önüne geçilemeyen acılı sivilceler için doktora başvurmak gerekmekte. Ancak olmadık zamanlarda çıkan ve sizi rahatsız eden sivilcelerden kurtulmak için ev yapımı çözümler bulunuyor. Ayrıca bu yöntemleri kullanarak aknelerden de kurtulabilirsiniz.

  Sivilce Neden Oluşur?

  Sivilce oluşumu tek bir sebebe bağlı değildir. Hassas bir cilt üzerinde toz, kir gibi dış etkenler neticesinde oluşacağı gibi aynı zamanda kişinin yediklerinden ve cildinin yapısından da kaynaklanabilir. Bununla birlikte bazı sivilcelerin geçme süresi diğerlerine göre çok daha uzun olabilir. Eczanelerde çok çeşitli reçetesiz sivilce ilaçları satılmasına rağmen bu ilaçların herkeste aynı etkiyi vermesi mümkün değil.

  Önerilen Yazı : Ergenlik sivilceleri nasıl gider ?

  Sivilce Kremi Kullanarak Kurtulma Yöntemi

  Sivilce nasıl geçer şeklinde bir araştırma yaparsanız mutlaka sivilce kremini görürsünüz. Bazen işe yarayan sivilce kremleri bazı kişilerde ters etki göstermektedir. Doktordan onay aldıktan sonra kullanabilirsiniz.

  Kolonya Kullanarak Sivilcelerden Kurtulma Yöntemi

  Yüzdeki Sivilce Nasıl Geçer

  Her evde bulunan sadece iki malzeme ile sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Uygulamanın asıl amacı sivilceyi henüz çıkmadan etkisiz hale getirmek. Bu yüzden öncelikli olarak yüzünüzü iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekiyor. Çünkü sivilceyi henüz gözle görülmeden önce sadece ağrısı ile teşhis etmek gerekiyor.

  Bir çay bardağının dibine 2 santim olacak şekilde bebek pudrası koyduktan sonra üzerine bu pudrayı macun haline dönüştürecek miktarda limon kolonyası ekliyoruz. Bu iki malzeme macun kıvamına gelene kadar karıştırıldıktan sonra sivilcenin çıkacağı bölgenin üzerine sürüyoruz. Bu uygulamayı akşamdan yaparak sabaha kadar yüzümüzde kalmasını sağlıyoruz. Uygulamanın çalışma prensibi, sivilcenin çıkacağı bölgenin hava ile olan temasını kesip aynı zamanda buradaki bakterileri kolonya ile öldürmek. Sabah uyandığınızda ilgili bölgedeki acının ortadan kaybolduğunu ve sivilcenin çıkmadığını göreceksiniz.

  Şunu unutmamak gerekir ki bu uygulama sadece sivilce çıkmadan önce uygulanmalıdır. Çıkmış olan bir sivilcenin üzerinde hiçbir etkisi bulunmamakta. Aksine çıkan sivilce üzerindeki gözenekleri kapattığı için sivilcenin iyileşmesini de yavaşlatacaktır. Bu bakımdan kesinlikle sivilce çıkmadan önce uygulanması gerekmektedir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi