İstanbul’da Koronavirüsün En Çok Görüldüğü İlçeler Açıklandı

İstanbul’da Koronavirüsün En Çok Görüldüğü İlçeler Açıklandı

Koronavirüs dünya genelinde tüm ülkeleri etkilediği gibi ülkemizde de etkili olmaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün de aldığı kararla birlikte pandemi ilan edilmesinin hemen sonrasında alınan önlemlere her gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede ise yeni önlemlerle birlikte normalleşme sürecine geçilmeye çalışılıyor. 1 Haziran itibariyle geçilen ve adına kontrollü sosyal hayat adı verilen süreçte vaka sayıların düşmesi için çaba gösteriliyor.

Fakat görünen o ki insanlar normal yaşamlarına dönmeye başladıkça, vaka sayılarında artışa engel olunamıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dün yapılan açıklamalarda gerekli görüldüğü taktirde il çapında yeni önlemlerin gündeme gelebileceği ifade edildi.

İstanbul’da Hangi İller Yüksek Risk Altında

İstanbul genelinde ortaya çıkan tabloya baktığımızda nüfus yoğunluğunun fazla olduğu ilçelerde koronavirüs vaka sayılarında ciddi rakamlara ulaşıldığı görülüyor. Ayrıca yeni vakaların da bu ilçelerde yoğunlaştığı dikkatlerden kaçmayan detaylar arasında yer alıyor.

Resmi rakamlara göre ortaya çıkan tabloda aşağıdaki ilçeler İstanbul’un en riskli bölgeleri olarak kabul ediliyor. Riskli İstanbul ilçeleri;

  • Başakşehir
  • Sultangazi
  • Bağcılar
  • Zeytinburnu

Kontrollü sosyal hayat kapsamında hayatın eski normale daha hızlı dönebilmesi için önlemlerin eksiksiz bir şekilde alınması gerekiyor. Maskenin tek başına yetersiz olduğu ve bunun yanında sosyal mesafe kuralına da gereken önemin verilmesi büyük bir önem taşıyor. Aksi taktirde vaka sayılarında artışın devam edebileceğine dikkat çekiliyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi