Japon Siyah Soya Fasulyesi Çayı Diyeti

30.03.2020
287
 • Japon Siyah Soya Fasulyesi Çayı Diyeti

  Japon siyah soya fasulyesi, adından da anlaşıldığı üzere siyah renklidir. Diyetinin yapılması durumunda sağlık alanında olumlu sonuçlar verir.

  Modern çağın en amansız hastalıklarından biri obezite. Dünyanın büyük bir kısmında yaşayan insanlar açlıktan ölürken, diğer bir kısım ise obezite yüzünden yaşamını yitirmekte.

  Tükettiğimiz yiyeceklerin hemen hemen tamamında GDO’lu (Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar) olması bu hastalıkların yaygınlaşmasında ve yaşamımızın en verimli zamanlarında yaşanması bizleri tüketen en büyük etken olmuştur.

  Fakat bunu engellemek için aslında birçok yol var. Boğazına sahip çıkmak gibi. Boğazınıza sahip çıkamadınız mı ? Çok mu yediniz, göbeğiniz mi çıktı, bikiniye giremiyor musunuz? Pantolonlarınız artık olmuyor mu ? Gömleklerinizden göbeğiniz mi belli oluyor?

  Aşağıda Japonların bir diyeti olan Japon Siyah Soya diyetini paylaşacağız, bizleri dikkatlice okuyunuz.

  Japon Soya Fasulyesi Çayı Nasıl Yapılır?

  -Herhangi bir şey eklemeden birkaç tane siyah soya fasulyesini tavada kızartın.
  -İçebileceğiniz kadar suyu kaynatın, fazla ya da az olması çok önemli değil.
  -Kaynatılan suyun içerisine soya fasulyelerini ekleyin ve 3 dakika kadar bekletin.
  -Yemek yemeden 30 dakika kadar önce içebilirsiniz. Soğuk veya soğuk tüketebilirsiniz.

  Japon Soya Fasulyesi Çayı Diyetinin Faydaları Nelerdir?

  -Metabolizmayı hızlandırır ve vücudunuzdaki yağları atmada büyük oranda yardımcı olur.
  -İçerisinde bulunan polifenollar sayesinde cildiniz genç bir görünüme sahip olur.
  -Lifler için zengin bir maddedir. Tokluk hissi verdiğinden günün büyük bir bölümünü bir içimlik ile geçirebilirsiniz.
  -Kansere karşı çok etkilidir.
  -Kan şekerini dengede tutar.

   

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.