Kadınlarda Kısırlık Nasıl Anlaşılır? Nedenleri Nelerdir?

21.04.2020
166
 • Kadınlarda Kısırlık Nasıl Anlaşılır? Nedenleri Nelerdir?

  Kadınlarda Kısırlık Nasıl Anlaşılır? Nedenleri Nelerdir?

  Bu yazımızda sizlere kadınlarda kısırlık ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. Kadınlarda kısırlığın nedenlerini anlatıp, kadınlarda kısırlık nasıl anlaşılır gibi soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız.

  Kadınlarda kısırlığın nedenleri arasında en bilinenin, hormonal dengesizliklerdir. Ve bunun da, yaşam koşullarının değişimi ile alakalı olduğunu belirtmeliyiz. Endometriozis hastalığı ile birlikte, kadınlara, birlikte oldukları kişilerden bulaşan hastalıklar; hamileliğin geç oluşmasının istenmesi gibi pek çok etken, kadınlarda kısırlığın nedenleri arasında sayılmaktadır.

  Kadınlarda Kısırlık Nasıl Anlaşılıyor?

  Her şeyin öncesinde şunu belirtmeliyiz, kadınlarda kısırlık düşüncesinin akla gelmesi için, düzenli birlikteliğin en az bir sene gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun sonrasında, eğer hamilelik oluşmamış ise, bu durumda kadınlarda kısırlık düşüncesi akla gelmeli, kadınlarda kısırlıktan da önce, bir problemin varlığı düşünülmelidir.

  Belirtilen süre olan bir senenin dolmasından sonra yapılması gereken işlem doktora başvurulmasının gerekliliğidir. İlk olarak erkeklerde sperm ile ilgili tahlil ve ölçümler gerçekleştirilmektedir. Sonrasında, kadında rahim içinin filmi çekiliyor. e son olarak, çifte hormon testleri uygulanıyor.

  Elde edilen sonuçlar, neden hamilelik oluşmadığına dair gözden geçiriliyor. Bunun ardından yapılması gereken ise, hamilelik oluşumuna dair gerekli uygulamaların planlanmasıdır.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.