Kan Grubuna Göre Beslenme Listesi

17.12.2021
21
 • Kan Grubuna Göre Beslenme Listesi

  Farklı kan grubuna sahip olan kişilerin farklı beslenme şekilleri uygulamasını amaçlayan görüşe Kan grubuna göre beslenme adı verilmekte. Ancak bu diyet herkes tarafından kabul görmüş bir diyet şekli değildir. Aynı şekilde günümüzde insanları gerçekten zayıflattığı konusunda da tartışmalar devam etmektedir. Diyet 1996 yılında Peter D’adamo tarafından öne atılmıştır. Diyet önemli ve ilgi çekici bir diyet olması bakımıyla insanların ilgisini çekmiş ve kısa sürede popüler olmuştur.

  Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Yapılır?

  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu beslenme şeklinde farklı kan gruplarına sahip olan kişiler kendilerine özel şekilde hazırlanan bir beslenme yöntemiyle beslenirler.

  0 Kan Grubu Nasıl Beslenir?

  Tamamen hayvansal besinlerle ve protein ağırlık bir diyet yapmalıdırlar. Kırmızı et, balık ve brokoli tüketebilirken süt ve süt ürünlerinden uzak durmaları gerekir.

  A Kan Grubu Nasıl Beslenir?

  Bitkisel şekilde beslenmesi gereken A kan grubuna sahip kişiler meyve, sebze ve deniz ürünleri tüketebilirler. Bu kan grubuna sahip kişilerin bağışıklık sistemleri hassas olduğu için beslenme konusunda oldukça dikkatli olmalılar.

  B Kan Grubu Nasıl Beslenir?

  Et ve süt ürünleri bu kan grubuna sahip kişiler tarafından tüketilebilir. Mısır, buğday, domates, mercimek gibi gıdalardan uzak durmaları tavsiye edilir.

  AB Kan Grubu Nasıl Beslenir?

  Özellikle kafein, alkol ve işlem görmüş etlerden uzak durmaları tavsiye edilir. Bunlar dışında her şeyi normal bir şekilde tüketebilirler.

  Kan Grubuna Göre Beslenme şekli bilimsel bir yanı olmaması yüzünden çoğu zaman yanlış ve tam olarak yerine getirilemez. Aynı şekilde pek çok insan yine bilimsel olmadığından dolayı bu beslenme şeklini uygulamak istemezler. Ancak uygulayanlar arasında kilo verme konusunda başarıya ulaşmış insanların bulunması, insanların akıllarında bir defa denenmesi düşüncesini yaratmakta.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi