Karbon Peeling Nedir Ve Nasıl Yapılır?

01.05.2020
457
 • Karbon Peeling Nedir Ve Nasıl Yapılır?

  Karbon Peeling Nedir Ve Nasıl Yapılır?

  Bu yazımızda, karbon peeling hakkında bilgi sahibi olabilecek ve karbon peeling ne işe yarar, karbon peeling nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını bulabileceksiniz. Dilerseniz zaman kaybı yaşamadan, karbon peeling hakkında bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım.

  Karbon Peeling Nedir?

  Bir karbon solüsyonunun hazırlanıp cilde uygulanması sonrasında, üzerine de lazer uygulamasının gerçekleştirilmesine verilen isim karbon peeling olarak belirtilmektedir. Ve cilt bakımında kullanılmaktadır.

  Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

  Anti-Aging amaçlı olarak kullanılabilmesinin yanında, lekeleri gidermek, cilt yağlanmasını önlemek, büyük olan gözeneklerin küçültülmesini sağlamak gibi pek çok nedenden dolayı karbon peeling uygulaması gerçekleştirilebilmektedir. Her mevsim uygulanabilme özelliği bulunan karbon peeling, bunun yanında, ağrısız olması dolayısı ile de, cilt bakımında rahatlıkla kullanılabilmektedir.

  Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

  İlk olarak cilde, ince bir tabaka halinde karbon solüsyonu sürülür. Sonrasında da ortalama on dakika bu şekilde bekletilir. Daha sonra, Q Switche Nd-yağ lazer uygulaması cilt üzerinde gerçekleştirilir. Biraz önce uygulanan karbon tanecikleri, cilt altına, lazer ışınlarının etkisi ile gönderilir.

  Tanecikler burada dağılır ve cilt altında bir yüksek ısının oluşması olanaklı hale getirilmiş olur. Karbon peeling her cilt tipine uygulanabilmektedir. Ortalama on günlük aralıklarla uygulanan seanslardan oluşan karbon peelinge, cildin gereksinimine göre, 6 – 7 seans boyunca devam edilebilmektedir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.