Karbonhidrat Diyeti Listesi – Karbonhidrat Diyeti Yararları

10.04.2020
171
 • Karbonhidrat Diyeti Listesi – Karbonhidrat Diyeti Yararları

  Karbonhidrat Diyeti Listesi – Karbonhidrat Diyeti Yararları

   

  Hepimizin bildiği gibi karbonhidratlar vücudumuzun enerji kaynağıdır. Karbonhidrat miktarı aynı zamanda kilo değerlerimizi belirler ve normalin altında alındığı takdirde kilo vermeye yarar.  Bu makalemizde sizlere aç kalmadan nasıl karbonhidrat diyeti uygulayabileceğinizi ve bu diyet hakkında ufak tüyolarla beraber nasıl hızlı zayıflama sürecine girebileceğinizi anlatacağız.

   

  Günlük almanız gereken kalori  ile beraber karbonhidrat değerlerini de minimum değerlere düşürerek kısa zamanda yüksek kilo kayıpları yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda gerekli vitaminleri ve besinleri tüketerek sağlıklı zayıflama ile  kendinizi daha rahat hissedeceksiniz.

   

  Karbonhidrat diyeti listesi için size bir örnek liste hazırladık, tabi kalorileri arasında büyük farklar olmadığı sürece ekleme çıkarma yapabilirsiniz.

   

  3 Günlük Kalori Diyeti Listesi

   

  1.Gün 

   

  Sabah: Şekersiz Kahve, 2 dilim peynir, bir kaç zeytin, 1 simit

   

  Öğle: 1 Porsiyon et yemeği, 1 kâse yoğurt   isteğe bağlı 1 bardak ayran

   

  Akşam: 1 Porsiyon balık, 1 porsiyon sebze   ve herhangi bir içecek

   

  2.Gün 

   

  Sabah: 1 bardak Meyve Suyu, 2 haşlanmış yumurta, 2-3 dilim/tane peynir ve zeytin

   

  Öğle: 1 Porsiyon haşlanmış patates, salata  ve  şekersiz çay

   

  Akşam: 1 Porsiyon sebze yemeği, 1 porsiyon et yemeği ve  az şekerli ya da şekersiz içecek

   

  3.Gün 

   

  Sabah: Şekersiz Kahve, 2-3 dilim peynir, 2-3  zeytin ,  kepek ekmekli tost

   

  Öğle: 1 Porsiyon et yemeği  ya da sebze, 1  kâse yoğurt   ve yanında isteğe bağlı 1 bardak ayran

   

  Akşam: 1 Porsiyon balık veya  yağsız et yemeği, salata ve isteğe bağlı az şekerli içecek.

   

  Yukarıda örnek karbonhidrat diyeti listesi oluşturduk. Öğün aralarına ufak atıştırmalık elma gibi meyveler koyabilirsiniz. Tabi ki de kendinizi bu liste ile sınırlamanız gerekiyor diye bir şart yok ancak yerine eklediğiniz besinlerin kalori diyetlerini araştırıp aralarında uçurum farkı olmamasına özen gösteriniz.

   

  Genellikle 3 beyazdan uzak durun yani un, şeker ve tuz. Bunun dışında yağlı besinleri tüketmemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Vücuttan yağ atılmaları çok zor olmaktadır. Karbonhidratı yani enerji kaynağı olan şekeri azaltmamızda bu sebeptendir.

   

  Çünkü harcanmayan enerjiler yani karbonhidratlar vücutta yeniden kullanılabilir enerji kaynağı olan  yağ kütlelerine çevrilmektedir. Ve yağ vücut enerji yakımında karbonhidrattan sonra 2.öncelikli enerji birimi olduğu için vücuttaki yağı yakmak  çok daha zor olacaktır.

   

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi