Karın Germe İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

28.07.2021
33
 • Karın Germe İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

  Karın Germe İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Karın germe işlemi günümüzde iki sebepten dolayı tercih edilmekte. Bunlardan ilki gebelik sonrasında sarkan göbek kısmını düzeltmek için ikincisi ise yine aynı şekilde mide küçültme ameliyatlarından sonra karın bölgesinde meydana gelen sarkmaların giderilmesi için.

  Karın Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

  Bu işlemin amacı karın bölgesinde bulunan fazla cildin çıkarılarak buradaki kasların sıkı bir hale getirilmesidir. Bu sayede kötü görünüm ortadan kalkar. Bununla birlikte özellikle hamilelik sonrasında göbekte ortaya çıkan çatlamalar da bu sayede düzeltiliyor. Ameliyat olmadan önce 6 saat boyunca su içilmemeli, yemek yenmemeli ve sigara da içilmemelidir. Ameliyat öncesinde hastaya sadece bir sakinleştirici verilerek rahatlaması sağlanır. Ve ameliyat genel anesteziyle yapılıyor. Yani hasta ameliyat sırasında tamamen uyutuluyor. Ameliyat sonrasında ise bir korse takılarak uyandırılır.

  Önerilen Yazı : Yaşlanma Karşıtı Vitaminler – Serbest Radikallerle Mücadele

  Karın Germe Ameliyatı Sonrası

  Ameliyattan sonra geçen 4 ila 6 saatlik zaman dilimi içerisinde hasta yürütülüyor. Buradan da anlaşılacağı gibi ameliyatın çok büyük bir etkisi yoktur. Ancak buna rağmen hasta bir gece hastanede misafir ediliyor. Taburcu edilmeden önce çok basit bir pansuman yapılıyor. Dikkat edilmesi gereken ve ameliyat sonrası doktorların da tavsiye yürüme sırasında karın bölgesinin gerilmemesi için 5-6 gün boyunca dik bir şekilde yürümemek gerektiğidir. Bu yüzden biraz öne eğilerek yürümek gerekmektedir.

  Karın germe ameliyatından sonraki ilk 5 günde banyo yapılması önerilmiyor. 10. günden itibaren de karın bölgesinde dikişler doktor tarafından alınır. Karın bölgesinde ameliyattan kalan bir çizgi meydana gelecektir. Bu çizgi aşağıda olduğu için iç çamaşırı ya da bikini tarafından gizlenecektir. Bu iz sezaryen doğum izinden bir iki santim daha uzun bir izdir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi