Kendi Diyet Listenizi Kendiniz Hazırlayın

10.04.2020
153
 • Kendi Diyet Listenizi Kendiniz Hazırlayın

  Kendi Diyet Listenizi Hazırlamak

  Her gün kıyafetlerinizin üzerinize olmamasından yakınıyorsunuz, Havaların ısınmasıyla birlikte birçok arkadaşınız istediği gibi giyinirken siz üzerinize oturmayan yazlıklarınızdan ve beğendiğiniz kıyafeti alamamaktan yakınıyorsunuz.

  Tişörtleriniz, pantolonlarınız kilolarınızı belli edecek diye giyerken bile rahatsız oluyorsunuz. Neredeyse tüm sağlık diyet haberlerini okuyup dinliyorsunuz hatta tüm tarifleri de uyguluyorsunuz ama olmuyor.

  Hâlbuki sizde uygun beslenme ile istediğiniz kiloya gelebilir ve bu kilonuzu koruyabilirsiniz. Nerede hata yapıyorum diye soruyorsanız kendinize doğru yerde bulunuyorsunuz.

  Önce şu hatamızı tespit edelim. Her tarif, her uygulama sizi başarıya taşımaz. Çünkü siz özelsiniz. Herkes farklı beslenir, herkesin farklı bir metabolizması vardır. Metabolizmanıza uygun beslenmezseniz kilo vermek yerine alabilirsiniz. Ya da verdiğiniz kiloları bir süre sonra faiziyle birlikte geri alırsınız.

  Ne Yapmak Gerekiyor?

  Metabolizmanızı sizden iyi kimse bilemez. Yediğiniz besin eğer sık tuvalete çıkma hissi veriyorsa o besin metabolizmanızı hızlandıran doğru yemektir. Kendinize metabolizmanızı hızlandıran bir diyet listesi hazırlayın ve bu listeyi uygulayın.

  Önerilen Yazı : Diyet Sırasında Yapılan Hatalar

  Bu Listeyi Nasıl Hazırlayacaksınız?

  Listenizi hazırlarken metabolizma hızlandıran lifli yiyeceklere fazlaca yer verin. Erik, Keçiboynuzu, kayısı ve kompostosu, yeşil sebzeler, limon, süt ve süt ürünleri vs. Size oldukça faydalı diyet yemekleri önerileridir.

  Diyetinizi uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biride, mümkün olduğu kadar öğün sayısını artırın. Günde sadece 3 öğün yemek yemeniz birden yemeğe yüklenmenize ve yemeği sindirememenize neden olabilir. Sabah kahvaltınızı mutlaka yapın ve mümkün olduğunca erken vakitte yapın.

  Öğle yemeği ile kahvaltı arasına bir sebze salatası veya meyve karışımı yiyebilirsiniz. Protein içerikli yiyecekler zayıflamanızı hızlandıracaktır. Aynı şekilde öğle yemeği ile akşam yemeği arasında da mutlaka bir salata veya meyve yiyin.

  Bu sayede mideniz hafif ve sürekli sindirim halinde olacaktır. Akşam yemeğinizi de mümkünse yazın en geç 7 de kışın ise en geç 6 da yiyin ve uyuyuncaya kadar Sadece bir meyve veya bir çay veya bir kahve için. Çay ve kahvenizi az şekerli ya da şekersiz için.

  Bu önerilerimiz ufak fakat çok etkilidir. Sabah uyanınca bir bardağa bir adet limon sıkın ve bardağın geri kalan kısmını su ile doldurup için. Bu metabolizmanızın hızlanmasını sağlamakla birlikte şişliğinizi de giderecek gün içinde göbek çıkıntısından kurtulmanızı sağlayacaktır.

  Tüm Diyetler Zayıflatmaz

  Her diyet sizi zayıflatmaz. Her liste size göre değildir. Kendi diyet listenizi kendiniz yapabilir ve diyet yemeklerinizi en doğru kendiniz tespit edebilirsiniz. Bu durumda her habere, her uygulamaya atlamak hata olacaktır.

  Sağlıklı günler dileriz.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  pendik psikoterapi