“Kilo Veremiyorum, Ne Yapmalıyım?” Diyenlere Şok Diyet Programları”

07.04.2020
166
 • “Kilo Veremiyorum, Ne Yapmalıyım?” Diyenlere Şok Diyet Programları”

  “Kilo Veremiyorum, Ne Yapmalıyım?” Diyenlere Şok Diyet Programları”

  Verilmesi gereken kilo fazlalığınız ne kadar çoksa kilo vermeniz o kadar zordur. Çünkü kilo vermek tamamen psikolojik bir süreçtir. Ve genelde pek çok kişi büyük bir yanlış yaparak büyük hedeflerle bu yola çıkar. Oysaki kilo vermeyi uzun bir maraton olarak görmek gerekir. Ve maraton içerisinde mümkün olduğunca küçük hedefler belirleyerek bitiş çizgisine gelmek hedeflenmektedir. Çünkü varılamayan her hedef büyük bir mutsuzluk ve buna bağlı olarak kilo üzerine kilo eklemektir. Şok diyetler ise zayıflamak isteyenler için kesin çözüm önerileridir. Ancak diyet listesinin bırakılmasıyla beraber verilen tüm kilolar verdiğinizden bile büyük bir hızla geri alınır. Bu nedenle “kilo veremiyorum, ne yapmalıyım?” diyorsanız önce kesinlikle plan yapmanız gerekmektedir.

  Sabır ve Düzenli Egzersiz ile Kilo Vermek Çok Kolay

  Eğer kilo fazlalığınız 5-10 kilo arasındaysa 6 aylık bir program gerekir. 10-20 kilo arasındaysa 12 aylık bir diyet programı oluşturmanız gerekmektedir. Bu süre çok uzun gelse de düzenli olarak haftada 1 kilo verilmesi durumunda (ki sadece ekmeği kesip, düzenli yürüyüş yaparak haftada 1 kilo verilmesi çok kolaydır) 1 senede vereceğiniz kilo 48 kilo olur. Yani obez bile olsanız 1 senelik sabırlı bir diyet programıyla ideal kilonuza düşmeniz mümkün. Hem de bunu ağır diyetlerle kendinize eziyet etmeden başarmanız mümkündür. Önemli olan başarılması zor olan, kişinin kendisini yoran, sağlığını olumsuz etkileyen diyet programları yerine içerisinde düzenli sporun da yer aldığı uzun vadeli ancak sağlıklı diyet programları ve menülerinin uygulanmasıdır.

  Şok diyet programları hakkında yapılan araştırmalar sonucunda bu programları uygulayan kişilerin sindirim sistemlerinde ve böbreklerinde ağır hasarlar oluştuğu bilimsel verilerle kanıtlanmış bir gerçektir. Bu nedenle fazla kilolarınızı uzun sürede aldığınızı unutmadan ve kilo vermek için istikrarın şart olduğu gerçeğini bilerek hareket etmelisiniz. Mümkünse bir diyetisyene danışarak sizin için hazırlanan diyet listesi ile kilo vermeye çalışmak ve sporu hayatınızı vazgeçilmez bir parçası yaparak kilo vermeniz ideal kilonuza kavuşmanızı ve bu kilonuzu korumanıza yardımcı olacaktır.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.