Kırışıklık Kremlerindeki En İyi Yaşlanma Karşıtı Bileşenler Nelerdir?

Kırışıklık Kremlerindeki En İyi Yaşlanma Karşıtı Bileşenler Nelerdir?

Cilt bakımı ve yaşlanmayı geciktirme bilimindeki gelişmeler, günümüzün kırışıklık kremlerinin bir dizi fayda sağladığı anlamına gelmektedir. Etkili bir kırışıklık önleyici kremin ne olduğunu biliyorsanız, doğru olanı seçmek basittir. İşin sırrı, hangi bileşenlerin cilt kremlerinde yaşı tersine çeviren sonuçlar sağlayacağını belirlemektir. İşte gözünüzü açık tutmanız için birkaç bileşen:

Asetil Heksapeptid-3

Kırışıklıklar yaratan yüz kaslarının gerginliğini gevşetir ve Outline toksinin yanında en iyi yaşlanma karşıtı bileşenlerden biri olarak kabul edilir. Botulinum toksininin aksine Asetil hekzapeptid-3 deri yüzeyine uygulanır ve aşı gerektirmez.

Palmitoyl Pentapeptide-3

Palmitoyl pentapeptide-3, cilt hücrelerinde kollajen üretimini uyarır. Yaşlanan cilt, ince çizgi ve kırışıklıklara katkıda bulunan kolajeni kaybeder. Artan kolajen üretimi, cildi dolgunlaştırmaya ve kırışıklıkları gidermeye yardımcı olur. Bir çoğu, bunun herhangi bir yaşlanma karşıtı cilt bakım ürününde bulunması gerektiğine inanıyor.

Retinol

Retinol, antioksidan görevi gören bir A vitamini bileşiğidir. A vitamini, cilt hücresi yenilenmesini hızlandırabilir. Böylece cilt hücreleri daha hızlı bir şekilde yenilenebiliyor. Retinol, reçetesiz satılan kırışıklık kremlerinde yaygın olarak kullanılan ilk antioksidandır.

Hidroksi Asitler

Hidroksi asitler (alfa hidroksi asitler, beta hidroksi asitler ve poli hidroksi asitler), şekerli meyvelerde bulunan asitlerin insan yapımı versiyonlarıdır. Bu asitler cildin pul pul dökülmesine neden olur (ölü cildin çıkarıldığı ve taze bir cilt hücresi tabakasının oluşmasına yol açan bir süreç). Öte yandan pul pul dökülme, cildi güneş ışığına karşı daha savunmasız hale getirebiliyor. Bu nedenle hidroksil asitler kullanan bir kremle doğru güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Koenzim Q10.

Koenzim Q10, hücresel enerji üretimini kontrol etmeye yardımcı olan kritik bir cilt besin maddesidir. Zaten var olan kırışıklıkları azaltmanın yanı sıra, koenzim Q10 kullanım;, güneşe çıkmadan önce uygulandığında koruyucu bir madde olabiliyor.

Bakır Peptitler

Hasarlı cilde uyguladığınızda, canlı hücrelerin doğal bir parçası olan bakır ile birleşen küçük protein parçaları. Bakır peptitler, cildinizden hasarlı kolajeni ve elastini çıkarır. Cilt hücrelerinizi daha fazla kolajen üretmeye ve antioksidanların işleyişini artırmaya teşvik eder.

Çoğu kırışıklık kreminin titizlikle test edilmediğini unutmamalısınız. Sonuç olarak, en pahalı olanla başlamak gerekli değildir. Çoğu kişi, aynı bileşenlerin daha pahalı ürünlerde olduğu gibi; daha ucuz ürünlerde de işe yaradığı konusunda hemfikirdir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

pendik psikoterapi