Kısa Sürede Kilo Verdirecek 3 Yöntem (Hızlı Kilo Verme Yöntemleri)

01.05.2020
320
 • Kısa Sürede Kilo Verdirecek 3 Yöntem (Hızlı Kilo Verme Yöntemleri)

  Kısa Sürede Kilo Verdirecek 3 Yöntem (Hızlı Kilo Verme Yöntemleri)

  Hızlı bir şekilde kilo kaybetmek isteyenler uzun sürede kilo kaybı yerine kısa sürede kilo kaybına yardımcı olacak önlemler almalıdır. Kaloriler üzerine odaklanmak uzun vadeli diyet planı için önemlidir. Hızlı kilo kaybı için işte dikkat edilmesi gereken birkaç kural:

  1. Açlık:Birçok kişinin hızlı kilokaybı planı neredeyse hiçbir şey yememektir. Aç durmak söz konusu olduğunda birçok tehlike ortaya çıkabiliyor. Kaybedeceğiniz kilonun çoğunun su ağırlığı olacağını unutmayınız. Bu yüzden açlık kısa süreli olarak uygulanabiliyor. Sağlıklı bir biçimde aç kalınarak uygulanan rutinler bol miktarda vitamin ve sıvı alınarak yapılabiliyor. Ayrıca bu hızlı kilo kaybına yardımcı olabiliyor. Ek olarak bunu başarmak zordur daha önce de belirttiğimiz üzere kaybedilen kilonun çoğu sudur.
  2. Karbonhidrat kısıtlaması:Bu hızlı kilo kaybıplanı yukarıda bahsettiğimiz plandan daha iyidir. Bunun sebebi, su kaybının yanında yağların da yakılmasına yardımcı olur. Bu diyette tüm karbonhidrat içeren gıdalardan uzak duruluyor. Sadece protein ve yağ tüketiliyor. Vücudunuzun yağı enerji kaynağı olarak kullanması ve böylelikle tüketilen yağla birlikte vücudunuzda bulunan yağları yakmaya başlaması 2-5 gün sürer. 5. ya da 6. günden sonra yeniden karbonhidrat almanız gerekir. Birkaç gün sonra yeniden karbonhidrat kısıtlaması yapılması tavsiye ediliyor. Çoğu insan bu diyetle hızlı kilo kaybı yaşadığını belirtmiştir. Güvenli ve etkili bir biçimde hızlı kilo kaybının yöntemlerini belirleyecek araştırmalar yapılmalıdır.
  3. Besin takviyeleri alın:Evet doğru, hızlı kilo kaybı planınızın bir parçası olarak besin takviyeleri alın. En kısa zamandakilo kaybı yardım gerektirir. Vücut kendi başına kısa zamanda kilo kaybını sağlayacak olan yağı yakamaz. Kullanabileceğiniz etkili besin takviyeleri bulunmaktadır. Bazı besin takviyeleri diğerlerinden daha az güvenilirdir. O yüzden, hızlı kilo kaybı planınız için size en uygun olanı bulmak önemlidir. Ayrıca, öncelikli olarak doğal ürünleri tercih edin.
  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.