Kişiye Özel Diyet: AKDENİZ DİYETİ

10.04.2020
177
 • Kişiye Özel Diyet: AKDENİZ DİYETİ

  Kişiye Özel Diyet: AKDENİZ DİYETİ

  Akdeniz diyeti kişiye özel hazırlanan bir diyet olup diğer tüm çeşitleri gibi bir uzman kontrolü dahilinde yapılmalıdır. İdeal kiloya ulaşmak için kişinin; kilosuna, boyuna, günlük yaptığı işlere, yakılan kalori miktarı ve benzer olarak birçok şey incelendikten sonra uzman diyetisyen tarafından hazırlanan Akdeniz diyeti tam olarak istenilene ulaşılabilmesi için uygulama esnasında taviz verilmemesi gereklidir.

   

  Yani çok sevdiğiniz bir şeyin tadına bakmak yasak.

   

  Mucizevi diyet diye tabir edilip haftada 3-4 kilo verilebileceğini vaat eden diyetler esasında vücut sağlığını yüksek ölçüde tehlikeye atıp kalp sağlığı, solunum yolları ve bağırsak kanserine kadar birçok hastalığa sebep oluyor.

  Bu şekilde mucizevi diyet sloganıyla dikkat çekmek isteyen diyetisyenlerin verdiği listeye uyanlar zayıflayıp sağlığımı ve formumu koruyayım derken vücut direncini kaybedip bir müddet sonra hasta düşüyor.

  Aynı zamanda yapılan araştırmalara göre uzman kişiler tarafından bilimsel olarak ta kanıtlanarak kısa bir süre içerisinde yüksek oranda kilo kaybı yağlardan değil kaslardan yaktığı için yürüme, duruş bozuklukları da kişi üzerinde gerçekleşebiliyor.

  Diyetinizi yaz mevsimine yaklaşılan aylarda kısa bir süre içerisinde yapmak yerine daha dengeli ve sağlıklı beslenebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki kısa dönem içerisinde sıkı bir diyet programına başlanılıp istenilen sonuca varıldıktan sonra ipleri azda olsa gevşetirseniz yakılan kaslar yağ olup katlanarak vücuda geri dönüş yapacaktır.

   

  Akdeniz diyeti ise kısa dönemde yapılmaması gereken son derece sağlıklı bir diyettir. Bu diyet; hayalinizdeki kiloya ulaşmanız için öncelikle size sabrı ve iradenize hâkim olmayı öğretecektir. Diyete başladığınız ilk dönemlerde kilo veremeyebilirsiniz ve bu durum sizi hayal kırıklığına uğratmamalı çünkü uzun süreli uyguladığınız takdirde hedef kiloya ulaşmak sizin için gayet kolay olacaktır. Unutmamanız gerek önemli bir kural ise vücutta belirli bölgelerde oluşan yağlar fazla kalınlaşıp yoğunlaşmadan kolayca eritebilmek için bir programa başlamalısınız.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.