Koronavirüs Filyasyon Çalışmaları Devam Ediyor Mu

Koronavirüs Filyasyon Çalışmaları Devam Ediyor Mu

Koronavirüs filyasyon çalışmaları pandemiyle etkin mücadele kapsamında son derece büyük bir önem taşıyor. Mart ayında ülkemizde görülen. Ve kısa süre içerisinde binlerce yeni vakanın ortaya çıktığı koronavirüs hastalığında etkin mücadele devam ediyor. Sağlık Bakanı başta olmak üzere ülkemiz genelinde sağlık görevlilerinin aylardır süren savaşı; ne zaman sona ereceği şuan için bilinmiyor. Uzmanlar tarafından ise sürekli olarak vatandaşların gerekli önlemleri almaları konusunda uyarılar yapılıyor. Diğer yandan hastalıkta ilk dalganın devam ettiği belirtilirken, ikinci dalganın önümüzdeki sonbahar aylarında gelmesinden endişe duyuluyor.

Koronavirüs pozitif teşhisi koyulmuş kişilerin temasta bulunduğu tüm herkesin tespiti gerçekleştiriliyor. Ve temasta bulunan kişilerin test süreçleri kontrol ediliyor. Ayrıca bu kişilerin olası pozitif çıkabilme durumlarından dolayı karantina süreçleri başlatılıyor.

Koronavirüs Filyasyon Çalışmaları Yapılmıyor Mu?

Son günlerde sosyal medya paylaşımlarında sürekli olarak filyasyon çalışmalarıyla ilgili çeşitli iddialar ortaya atılmaya başlandı. İddialara göre filyasyon çalışmalarının eskisi kadar etkili bir şekilde yapılmadığı belirtiliyor. Konuya dair ortaya atılan haberler şuan için sadece iddia niteliğinde yer alıyor.

Koronavirüsün ortadan kaldırılması ve yayılmasının önüne geçmek için son derece büyük bir önem taşıyan; filyasyon çalışmalarının yapılmadığına dair iddialar büyük bir tedirginliğin yaşanmasına sebep oldu.

Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama Gelmedi

İddiaların hızlı bir şekilde yayılmasından dolayı Sağlık Bakanlığı’ndan konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapılması bekleniyor. Uzmanlara göre ise iddiaların doğru olma ihtimalinin bulunmadığını altı çiziliyor. Dünya genelinde diğer ülkelere kıyasla sürecin oldukça başarılı bir şekilde yönetildiği çok açık ve net bir şekilde görülmektedir.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.