Kuru Ciltlere Özel Nemlendirici Özellikte Maskeler

30.03.2020
173
 • Kuru Ciltlere Özel Nemlendirici Özellikte Maskeler

  İnsanların cilt tiplerindeki farklılık, onları bakım konusunda da birtakım ayrılıklara itmiştir. Çünkü cilt tiplerinde var olan bu farklılık sayesinde, cilde uygulamamız gereken bakım teknikleri de değişkenlik gösterir. Örneğin, eğer yağlı bir cilde sahip iseniz, uygulamanız gereken bakım teknikleri de yağlı cilt tipine uygun içerikli maske tarifleri olmak zorunda. Aksi durumda yani farklı teknikler uygulandığında, ciltte bir takım cilt problemleri oluşmaya başlayabilir.

  Hatta bu problemler bazen çok yoğun bile görülebilir bu yüzden, cilt yapımıza uygun teknikleri kullanmak her zaman cilt sağlığımız açısından önemlidir. Bu yazımızda da sizlere bakımı yine farklılık gösteren kuru cilt maskesi  yapımından bahsedeceğiz.

  Kuru Ciltlere Özel Nemlendirici Özellikte Maskeler

  Kuru cilt tipleri için öncelikle, nemin ne kadar önemli olduğunu vurgulamakta fayda var. Çünkü nem olmadığı için kuruyan bu cilt tipleri için özellikle nem içerikli maskeler bir bakım yolu tekniği olarak kullanılır. Cildi nemlendirmeyi başardıktan sonra, zaten birçok cilt sorunu kendiliğinden bu bakımlar sayesinde hallolacaktır.

  Havuçla Kuru Cilt Maskesi

  • 1 adet yumurta akı
  • 1 adet havuç

  İlk önce yapmamız gereken şey havucu rendelemek. Havucu rendeledikten sonra herhangi bir kap içerisinde yumurta akını güzelce çırparak karışmasını sağlayalım. Daha sonra önceden rendelediğimiz havuçları, yumurta akının içerisine boşaltalım ve tekrar karıştıralım. Karıştırma işleminden sonra cildimize uygulayalım. Yaklaşık 30 dakika boyunca cildimizde beklettikten sonra, ılık su yardımı ile cildimizi durulayalım.

  Bu Yazıya Göz Attın Mı? : Doğal Kozmetik Güzelliğin En Sırrı 

  Muzla Kuru Cilt Maskesi

  • 1 adet muz
  • 2 yemek kaşığı süt

  Öncelikle cildimizi temizleyelim. Daha sonra 1 adet muzun hepsini çatal yardımı ile püre haline getirelim. Üzerine 2 yemek kaşığı sütü ekleyelim ve daha sonra karışımımızı yüzümüze sürelim. Yarım saat kadar cildimizde beklettikten sonra yine ılık su ile durulayalım.

  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 3 dilim kabak

  İlk önce kabakları haşlayıp pişirdikten sonra püre haline getirerek üzerine zeytinyağımızı ilave ediyoruz. Ve güzelce karıştırıyoruz. Daha sonra bu karışımı yarım saat kadar cildimizde tutup, süre bitiminde ılık su ile duruluyoruz.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.