Majör Depresyon Hakkında Bilgiler

23.04.2020
344
 • Majör Depresyon Hakkında Bilgiler

  Majör Depresyon Hakkında Bilgiler

  Bu yazımızda sizlere, klinik depresyon olarak da bilinen majör depresyon hakkında bilgilerden söz edeceğiz. Majör depresyon belirtilerini ve majör depresyon sonuçlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir.

  Majör depresyon belirtileri arasında ilk olarak, kişinin iştahının olmayışı, yemek yeme isteğinin bulunmayışıdır. Uyku problemi yaşamak ve çalışma güçlüğü çekmek de majör depresyon belirtileri arasında yer almaktadır.

  Çevresinde bir takım olumlu, ya da olumsuz durum gelişmesine karşın; bu durumlara tepki gösteremeyen kişi majör depresyon halini yaşamaktadır. Daha önce ilgi duyduğu şeyler artık ilgisini çekmezken, depresif ruh hali sergilemekten de geri kalmamaktadır.

  Klinik depresyon ile ilgili bilgilerimize, majör depresyon sonuçları ile devam edecek olursak: Klinik depresyonun, kişi için olumsuz sonuçları olabileceğini, günlük yaşantıyı etkileyebileceği gibi, acı çekilmesine de sebep olabileceğini belirtmeliyiz. Bazı depresyon türlerinin, bir takım hastalıkların sonuçlarına bağlı olarak gündeme geldiği bilinse de majör depresyonda bunun gibi bir durum söz konusu değildir ve tamamen kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.