Ödeme Ne İyi Gelir?

15.04.2020
195
 • Ödeme Ne İyi Gelir?

  Ödeme ne iyi gelir?

  Vücutta genellikle sıvı toplanmasına bağlı olarak görülen şişkinlik olarak bilinen ödem, başta kadınlar olmak üzere erkeklerde de görülebilen rahatsızlıklardan birisidir. Vücudun herhangi bir yeri (el, ayak vb.) ödem rahatsızlığı nedeniyle şişebilir. Ödemin görülme nedeni, birçok sebebe dayalı olarak görülebilmektedir. Özellikle uzun süre hareketsiz kalmak ve bunun süreklilik arz etmesi, aşırı tuz tüketimi gibi etkenler, ödemin ortaya çıkmasındaki en büyük nedenlerdir. Ancak bir takım önemli hastalıklar da ödem sorununa neden olabilmektedir. Ödem rahatsızlığının farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Biz bu yazımızda, “ödeme ne iyi gelir? Ödem için bitkisel tedavi yöntemleri nelerdir?” gibi soruların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

  Vücudun herhangi bir yerinde görülen şişkinlik, böbrek, kalp ya da karaciğer gibi önemli organlarsda görülen farklı rahatsızlıklar nedeni ile ortaya çıkmış ise, öncelikle bu rahatsızlıkların tedavi sürecinin başlatılması gerekir. Şayet şişkinlik önemli bir hastalığa bağlı olarak nüksetmiyorsa, bazı durumlarda tuzu azaltmak, dinlenmek, egzersiz yapmak ve aşağıda vereceğimiz şifalı bitkileri kullanarak da kısa süre de bu rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz.

  Ödeme Ne iyi gelir? Ödeme iyi gelen bitkiler nelerdir?

  Maydanoz:

  Hem kolay ulaşılabilir bir bitki olması, hem de insan sağlığı açısından oldukça yararlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bitkiler arasında yer almaktadır. Ayrıca maydanozun ödeme de iyi gelen bitkiler arasında olduğu bilinmektedir. Dileğiniz üzerine ister kaynatarak suyunu, isterseniz de taze olarak bitkinin kendisini direkt olarak tüketebilirsiniz.

  Isırgan otu:

  Şişkinlik ve vücutta su toplanması gibi rahatsızlıkların giderilmesinde sıklıkla kullanılıyor. Isırgan otu, aynı zamanda genel vücut sağlığı içinde yararlı bitkiler arasında yer almaktadır. Farklı şekillerde tüketebileceğiniz bu bitkiyi; kalp rahatsızlığı, hipertansiyon ve idrar yolu enfeksiyonları gibi rahatsızlıkları bulunan kişiler mutlaka doktora danışarak tüketmelidir.

  Alıç:

  Kalp sağlığı için adeta şifa kaynağı olan alıç meyvesi, kan dolaşımını arttırır ve kalbin güçlenmesine yardımcı olur. Kan dolaşımının daha etkin bir şekilde sağlanması nedeniyle; bacaklarda ve ayaklarda meydana gelen ödemin giderilmesinde oldukça etkilidir. Hipertansiyon ve kolesterole karşı da iyi geldiği bilinmektedir. Meyveyi taze olarak tüketebileceğiniz gibi, alıç çayı olarak da tüketebilirsiniz.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.