Saç Mezoterapisi Nedir, Nasıl Uygulanır

31.05.2020
275
 • Saç Mezoterapisi Nedir, Nasıl Uygulanır

  Saç Mezoterapisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

  Günlük hayatın stresiyle baş etmek zorunda kalan insanların saç mezoterapisi konularında araştırma yaptıkları dikkatlerden kaçmıyor. Bilindiği üzere saç alanında yapılan yüzlerce bilimsel araştırmaya rağmen; özellikle erkeklerde saçların dökülme sebepleri net bir şekilde açıklanamıyor. Ancak uzmanların büyük bir bölümü saç dökülmesindeki en büyük sebebin genetik olduğu noktasında fikir birliğinde bulunuyor. Ayrıca bunun haricinde saç dökülmesine etki eden çevresel faktörlerin de olduğunu es geçmemek gerekiyor. Bu noktada ilk olarak karşımıza çıkan faktörün stres olduğunu biliyoruz. Örneğin yoğun çalışma saatleri, şehrin yüksek temposu, sosyal ilişkiler, aile yaşamı ve maddiyat gibi konuların her biri insan vücudu üzerinde yoğun stres meydana getirebiliyor.

  Yoğun strese bağlı olarak saçların hızlı bir şekilde yıpranabiliyor. Ve yıpranan saçların da kısa süre içerisinde dökülmeye başlıyor. Saçların yıpranmasını ve dolayısıyla dökülmesini önlemek için mezoterapi adı verilen uygulamaların oldukça faydalı olduğu iddia ediliyor.

  Saç Mezoterapisi Nedir?

  Saçlı deriye uygulanan mezoterapi işlemiyle birlikte saçların ve köklerinin güçlenmesi amaçlanır. Mezoterapi saçlı deriye vitamin, mineraller, amimoasitler, antioksidanlar gibi faydalı maddelerin enjekte edilmesi olarak tanımlanmaktadır. Enjekte edilen maddelerle birlikte deride kan dolaşımının artışı sayesinde saç köklerinde ciddi bir güçlenme yaşanmaktadır. Mevcut saç köklerinin güçlenmesinin yanı sıra kök sayısındaki artış da büyük bir umut olarak kabul ediliyor.

  Mezoterapi İşlemi Kaç Seans Sürüyor?

  Saçlar için mezoterapi uygulamadan önce mutlaka doktor kontrolüne gidilmesi ve doktor tavsiyesiyle işlemlere başlanılmalıdır. Kişilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak terapilerin uzunluğu 6 ile 10 seans arasında değişiklik gösterebilmektedir. Net bir seans sayısının ifade edilebilmesi için kişilerin birebir muayene edilmesi gerekiyor. Terapi uygulanan kişilerden alınan geri dönüşler dinlendiğinde konforlu bir terapi olduğunu ifade etmektedirler. Mezoterapi işleminin uygulandığı tabancalardan dolayı saç derisinde oldukça hafif ağrıların yaşanabileceği belirtiliyor.

  Tüm terapi işlemlerinde olduğu gibi öncelikle doktor kontrolüne gidilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde istenmeyen durumların meydana gelebileceğini unutmamak gerekiyor. Sizler için hazırlamış olduğumuz yazılarımız tavsiye niteliği taşımamakta olup bilgilendirme amaçlı olarak yazılmaktadır. Tedavi kararları her zaman uzman doktorlar tarafından verilmelidir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.