Sağlığınız İçin Spor Salonları Ama Yapılan 6 En Önemli Hata!

02.05.2020
162
 • Sağlığınız İçin Spor Salonları Ama Yapılan 6 En Önemli Hata!

  Spor yapılmasına karar verdikten sonra hızlı bir şekilde verim almak istiyoruz. Genellikle sporcular ve doğru şekilde spor yapan kişiler daha fazla verim alabilmek yerine; doğru ve yerinde yapacağınız spor ile sakatlıklardan kaçınmak ilk davranışları oluyor. Günümüzde birçok kişi daha fazla verim alabilmek için; tempo ve keyfini kısa süre içerisinde harcadığı için herhangi bir ilerleme sağlayamıyor.

  Spor yapılmasına karar verdiğiniz zaman dikkat etmeniz gereken 5 önemli davranış!

  • Spor yapılmasına karar verdikten sonra hızlı bir şekilde ilerlemek isteyen 10 kişiden 8 tanesini birkaç ay sonra spor yapmaktan vazgeçiyor. Yapılmasına karar verdikten sonra devamlılığı olması gerektiğinden dolayı sabır ve hırs isteyen bir sağlık egzersizidir.
  • Kısa süre içerisinde kilolarını bir sürede kenara bırakamazsın, hayal ettiğin vücuda bir anda kavuşamazsın ve senin için belirlenen diyete kısa süre içerisinde adapte olamayacağın için düzenli bir şekilde programına sadık kalmalısın.
  • Spor salonuna gittiğin zaman “bugün ne çalışacağım” sorusu aklına geliyorsa spor salonu için uygun bir günde değilsin. Spor salonlarına kayıt olduğunuz andan itibaren spor için ayırdığınız zaman diliminde bütün dikkatinizi salona vermelisiniz. Hangi bölgenize uygun bir şekilde çalışacağınızı bilmeden spor salonuna giderseniz verimli ve faydalı olmayacaktır.
  • Spor salonlarını atletik ve estetik olarak kesinlikle düşünmemelisiniz. Spor salonuna girdiğiniz zaman ağırlıklar sizin gözünüzü korkutmasın. Kas kütleleri ve sağlığınız için program dahilinde belirlenen ağırlık çalışmalarını tamamlamaya çalışın. Ağırlık çalışmaları birkaç gün sizi zorlamasına rağmen alıştığınız zaman faydasını fark ettirecektir.
  • Spor salonlarında egzersizleri doğru şekilde uygulamak çok önemlidir. Örneğin, bir ay boyunca aynı hareketi çalışmanıza rağmen herhangi bir gelişme görülmediyse muhtemelen egzersizi yanlış öğrenmişsinizdir. Bu sebeple spor salonuna gittiğiniz ilk günden beri egzersizleri doğru bir şekilde öğrenmeye çalışın.
  • Spor ve sağlıklı bir yaşam için beslenme oldukça önemlidir. Salonlarda o kadar vakit harcamanıza rağmen beslenme programına uymadığınız zaman herhangi bir önemi kalmıyor. Spor salonlarında sizler için verilen beslenme programları yağ, protein, karbonhidrat, boy ve kilogram ölçülerinize göre düzenlenmektedir. Bu sebeple beslenme programlarına uymadığınız zaman herhangi bir gelişme sağlayamazsınız.
  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  ETİKETLER: , ,
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.