Sağlık Bakanlığı Personel Sorgulama Nasıl Yapılır

25.06.2020
290
 • Sağlık Bakanlığı Personel Sorgulama Nasıl Yapılır

  Sağlık Bakanlığı Personel Sorgulama

  Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Sağlık Bakanlığı Personel Sorgulama hizmeti sayesinde tüm sağlık personellerinin bilgileri tek bir sistemde toplanıyor. Sistem içerisinde tüm sağlık çalışanlarının bilgilerinin yer alması sayesinde birçok süreçte büyük bir pratiklik sağlayacaktır. Sağlık Bakanlığı çalışanlarının yeni sistem sayesinde sicil, hizmet puanı ve terfi gibi durumlarını anlık olarak takip edebilmeleri büyük bir beğeni topluyor.

  Yeni sistem kullanıma sunulmadan önce Sağlık Bakanlığı çalışanlarının organize edilmesi ve takip edilmesi konusunda büyük bir zorluk yaşanmaktaydı. Dijital dünyaya taşınan ve özel yazılımlarla koruma altına alınan bilgiler sayesinde gerekli tüm işlemler dakikalar içerisinde yapılabiliyor.

  Ekip Portal ile Sağlık Bakanlığı Personel Sorgulama

  Yeni platform hizmete sunulduğu ilk zamanlarda çalışanların bilgilerine erişebilmesi için sbu2.saglik.gov.tr/personelislemleri internet adresine girmeleri gerekmekteydi. Kullanım pratikliğini sağlamak amacıyla daha modern ve kullanışlı yeni bir platformun oluşturuluyor. Eski internet adresine girildiğinde de yeni platforma yönlendirme yapılmaktadır.

  Ekip portal adı verilen yeni sistem sayesinde çalışanlar tüm bilgilerine erişim sağlayabileceklerdir. Bunun yanı sıra güncel uygulamaların ve bilgilendirmelerin de bu platform üzerinden paylaşılacağı iddia ediliyor. Sağlık çalışanları için yeni bir sosyal medya platformu olarak tanımlanmasında bir sakınca bulunmuyor.

  Ekip Portal Sistemine Giriş

  Ekip portalın giriş sayfasına ulaşabilmek için ilk olarak; https://ekipportal.saglik.gov.tr/signin internet sitesine giriş yapmalısınız. Daha sonraki adımlar şu şekilde belirtiliyor;

  • Açılan sayfanın devamında yer alan uygulamaya git butonuna tıklanması gerekiyor.
  • Şifre, e-imza, mobil imza, TC kimlik kartı ve e-devlet şifresi; giriş yapabilmek için kullanılabilecek yöntemlerdendir.
  • Seçilen yönteme ait kişisel bilgilerin gerekli alanlara girilmesinin ardından rahatlıkla portala giriş yapılabilecektir.

  Kötü amaçlı kişilerin saldırılarına karşı korunma sağlanabilmesi için gerekli tüm güvenlik önlemlerin alındığı belirtiliyor. Sağlık Bakanlığı çalışanları arasında ekip portal hizmetini kullanmaya başlayan kişilerin; yeni sistemden oldukça büyük bir memnuniyet duydukları ifade ediliyor. Önümüzdeki süreçte ekip portal platformunu kullanan kişi sayısında hızlı bir artış olacağı tahmin edilmektedir.

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

   pendik psikoterapi