Sağlıkçılar İçin Sessiz Kahramanlar Türküsü

Sağlıkçılar İçin Sessiz Kahramanlar Türküsü

Koronavirüs pandemi süreci dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de devam ediyor. İlk olarak Çin’de başlayan ve büyük bir hızla yayılan virüs ilk olarak ülkemizde Mart ayında görüldü. Mart ayından bugüne sağlık çalışanları başta olmak üzere birçok kişi büyük bir fedakarlık göstermeye devam ediyor. Virüs ile mücadele edilmesi esnasında hastalığın bulaştığı birçok sağlık çalışanının da hayatını kaybettiği biliniyor.

Sağlık çalışanlarının göstermiş olduğu fedakarlık için şarkıcı Haluk Levent liderliğinde “Sessiz Kahramanlar” adında bir projeye imza atıldı. Proje kapsamında Aşık Veysel’e ait olan Uzun İnce Bir Yoldayım türküsü koronavirüsten dolayı hayatını kaybeden sağlık çalışanları için seslendirildi.

Türkiye Genelinden Hekimler Projede Yer Aldı

Sessiz Kahramanlar projesinde Haluk Levent haricinde Türkiye’nin dört bir yanından 18 hekim de yer aldı. Ayrıca koronavirüs hastalığından dolayı 23 gün boyunca yoğun bakımda kalan Göğüs Cerrahı Uzmanı Dr. Selçuk Köse de projede görev alan hekimler arasındaydı.

Sosyal sorumluluk projelerile ön plana çıkan Haluk Levent bir kez daha topluma karşı sorumluluk sahibi bir sanatçı olduğunu ortaya koydu.

Koronavirüs pandemi sürecinin son derece uzun ve zorlayıcı bir süreç olarak görülmesinden dolayı Uzun İnce Bir Yoldayım türküsünün tercih edildiği ifade ediliyor. Ortaya çıkan türküyü dinleyenlerin de beğendikleri dikkatlerden kaçmıyor.

Koronavirüs İle Mücadele Devam Ediyor

Her ne kadar Türkiye’de görülen vakalarda bir miktar düşüş yaşanıyor olsa da pandeminin tehlikeli bir şekilde devam ettiği ifade ediliyor. Sessiz Kahramanlar projesiyle de bir kez daha toplumun hastalığa karşı bilinçlendirilmesi de hedefleniyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.