Sigaranın Zararları Torunlarınıza Kadar İşliyor!

23.04.2020
179
 • Sigaranın Zararları Torunlarınıza Kadar İşliyor!

  Sigaranın Zararları Torunlarınıza Kadar İşliyor!

  Günümüzde sigaranın zararları bir hayli artmış bulunmaktadır. Sigara içenlerin çoğu küçük yaşta başlamaktadırlar. Küçük yaşta başlayan çocukların neredeyse hepsi büyüklerden gördükleri gibi sigara içmeye başlıyorlar. Uzmanların açıklamalarına göre de bir evde ebeveynlerin sigara içmesi demek çocuklarında ileriki yaşlarda sigaraya olan merakının artması ve başlaması demektir.

  Bu açıklama da günümüzde kendisini zaten kanıtlıyor. Çoğu gencin ellerinden düşmeyen sigaralar ve asosyal hayatları yeni nesli oldukça kötü etkilemekte. Peki, fazla uzatmadan sigaranın zararlarını zaten say say bitiremeyiz fakat bu konuya da değinmeden geçemeyeceğiz maalesef. Son zamanalar da yapılan araştırmalar sonucunda, örneğin;

  Sigarayı içeli 4 sene olduğunu varsayalım, bugün sigarayı bıraksanız bile ilerdeki torunlarınızın DNA’sında bile sigaranın zararlarına yatkın sonuçlar ortaya çıkması mümkün. Sigara bunun gibi birçok genetik bozukluklarına yol açıyor. Bunun için çocuklarınızın sigaraya başlamaması için çok büyük önlemler alınmasında fayda var.

  Günde 1 paket sigara tüketen bir birey, 1 yıl sonunda akciğerlerinde 150 mutasyon gerçekleşmektedir.

  Sağlık Yazar – Güncel Sağlık Bilgileri ve Tedavi Yöntemleri (saglikyazar.com)

  Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.
  YAZAR BİLGİSİ
  YORUMLAR

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.